Yazar Emirzade, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’yi ziyaret etti.

Yazar Sevil Emirzade, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’yi ziyaret ederek, kendisine son yayımlanmış olan 4 kitabını takdim etti.

-Uğurlar Olsun Kıbrıs’ın “Mavi Panjurlu Eski Hikayeleri” Yazılsın “Dostlukla Yenileri”- adlı belgesel-tarihsel tiyatro oyunlarından oluşan kitabının aynı zamanda İngilizce, Rumca ve Almanca çevirileri de yapılmıştı.

1821’e kadar giden zaman sürecinde, Kıbrıs Tarihinin önemli kesitlerine mercek tutarak 6 tiyatro oyunu yazmış olan Sevil Emirzade, oyunları ve oyun kişileriyle ilgili olarak kitaplarında 100’e yakın belge ve fotoğrafa da yer vermiş bulunuyor.

Başkan Benli yazara, ciddi şekilde tarihsel araştırmaya dayanarak yaptığı çalışmaların ardından tiyatro oyunlarını yazdığı için, takdirlerini ve toplumumuz adına teşekkürlerini ifade etmiştir.  Emirzade’nin gerçeklere dayanarak yazdığı oyunlarda rol alan tarihsel şahsiyetlerimizin de tanıtılmasının, heyecan verici olduğunu, hatta onları da tanımanın toplumsal özgüven duyma açısından çok önemli olduğunu vurgulamıştır.

Emirzade Gönyeli Belediye Başkanı Benli’ye kitaplarını sunarken, 12 yıllık bir zaman sürecine yayılan bu projeyi tamamlayıp kitaplaştırabilmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirmiş,  ayrıca “ kentimizin başarılı ve çalışkan belediye başkanı olarak sizin, pek çok yeniliklere imza atarken, aynı zamanda tarihsel konulara ve sanata da önem vermeniz, duyarlı olmanız, biz Gönyelililer ve yazarları açısından büyük anlam taşımaktadır, bizleri yüreklendirmekte ve çalışma gücü kazandırmaktadır” diyerek Başkan Banli’ye teşekkürlerini bildirmiştir.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi