Yaşlılara hizmet kalitesi arttırılıyor

Gönyeli Belediyesi araç filosuna yeni bir araç daha katarak yaşlı ziyareti hizmetlerinin daha sıklıkla yapılmasını amaçlıyor.

Düzenlenen ihale sonucu alınan araç, sağlık şubesine tahsis edildi. Sağlık Şubesi’ne verilen araç yaşlıların hizmeti için kullanılacak. Araç ile yaşlıların evinde yapılan kontrollerin daha sıklıkla yapılabilmesi amaçlanıyor. Böylece Gönyeli Belediyesi Yaşlılara Hizmet Birimi’nin sağladığı hizmette hız ve kalite artmış olacak.

Yaşlılar Hizmet Birimi, üyelerine evde bakım, bahçe temizliği, ev bakımı, acil ihtiyaçların giderilmesi, periyodik geziler gibi hizmetler sunuyor. Ayrıca yaşlılar belirli periyotlarda Feslikan Dost Kahvesi’ne götürülerek kaynaşmaları sağlanıyor. Feslikan Dost Kahvesi’nde buluşan yaşlılar, sohbet ve birbirleriyle özlem giderme imkânı buluyor.

Benli: “Daha hızlı daha etkin hizmet”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli konuyla ilgili yaptığı açıklamada araç filosunun genişletilmesinin önemine vurgu yaparak bundan sonraki süreçte halka verilen hizmetin daha hızlı ve daha etkin yapılacağını ifade etti. Benli, halka hizmette hız ve kalitenin önemli olduğunu da vurgulayarak, halka hizmet için belediyenin tüm alanlarında hizmet kalitesinin arttırılacağını söyledi.