Yağmur Sokak Çevre Düzenleme Projesi Devam Ediyor

Gönyeli Belediyesi dönüşüm projelerini adım adım hayata geçiriyor, yüksek yaşam standartlı kent vizyonunu ileriye taşıyor.

Yağmur Sokak Çevre Düzenleme Projesi devam ediyor.

Yağmur Sokak Çevre Düzenleme Projesi’nin kapsamlı ve detaylı bir proje olduğunu belirten Ahmet Y. Benli, yağmur suyu drenajına yönelik gerekli hatların tamamlanması ile birlikte, enerji nakil hatlarının da yer altına alınacağını, bunun devamında modern aydınlatma sisteminin kurulacağını söyledi.

Benli proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Proje kapsamında parke çalışmaları ortopedik ve görme engellilere uyumlu olacak. Peyzaj ve peyzaj sulama sistemleri, trafik veya şehirle ilgili bilgilendirme ayrıca yönlendirme tabelaları tümü projenin içerisinde yer alıyor. Tam bir dönüşümden bahsediyoruz. Kentimiz dönüşürken bu caddemiz de tüm detaylarıyla dönüşmüş olacak. Bu projenin 60 iş gününde tamamlanması hedefleniyor. İhalenin Gönyeli’nin kendi içerisinde oluşturduğu bir şirket tarafından alınmış olması beni ayrıca mutlu etti. Gönyeli kamuya ait fiziki alanlarda Kıbrıs adasında yıldız olma hedefindedir. Bu hedefe doğru ilerleyeceğiz. Döviz ve Covid-19 krizleri bizi yavaşlatmaktadır ancak Gönyeli Belediye bütçesi bu baskıları büyük yaralar almadan atlatmaktadır.”

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi