Uluçay Gönyeli Belediyesi’ni Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay yerel seçimlerin ardından başlattığı nezaket ziyaretleri çerçevesinde Gönyeli Belediyesi’ni ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay yerel seçimlerin ardından başlattığı nezaket ziyaretleri çerçevesinde Gönyeli Belediyesi’ni ziyaret etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ziyarette yaptığı konuşmada ülkede ilkleri başaran belediye olarak reel politikayla siyasi istikrarın sağlanabileceğini ispatladıklarını kaydetti.

Benli yaptığı konuşmada “Güzel bir kent olma yolunda güzel işler başardık.  Kentin planlanması ve temel altyapıların oluşturulması esas hedeflerdi. Biz de bu hedefleri koyan ve tamamlayan ilk kentiz. Kısacası çok zor işler bitti ve Gönyeli sekiz yıl öncesine göre çok güçlü. Şimdi çok daha çağdaş ve kaliteli hizmet vermeye sosyal projeleri artırıp çevreye daha fazla özen göstermeye hazırlanıyoruz. “ dedi.

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay ise yirmi sekiz belediye başkanının belirlenmesinin ardından başlatılan ziyaretler çerçevesinde Gönyeli Belediyesi’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediyeler Birliği Başkanlığı dolayısı ile de Ahmet Benli ile çalışmaların devam edeceğine değindi.

Uluçay: Gönyeli gibi kentler yaygınlaşmalı 

Uluçay’ın açıklamasını şu sözlerle tamamlandı “Var olan sorunları çözmek için istişareler sürecek Belediyeler Birliği kapsamında sizlerle sık sık bir arya geleceğiz hedefimiz yerel yönetim ilkesini geliştirmek ve Gönyeli gibi başarılı kentleri ülkede daha da yayınlaştırmaktır. Sizleri tebrik ederiz. Başarırlınızın da devam edeceğinden eminiz”