Şimşek Savunma Sanatları Derneği’nden Benli’ye plaket

Şimşek Savunma Sanatları Derneği Başkanı Tufan Şimşek, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek yaptığı katkılardan dolayı plaket sundu.

Gönyeli Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen kabulde kısa bir konuşma yapan Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli, her türlü sporun sağlıklı gençler yetiştirmenin vazgeçilmezi olduğuna vurgu yaptı.

Benli, “Bir öğretmen olarak elimdeki istatistiki verilere baktığımızda okullarda öğrettiğimiz matematik fizik gibi her türlü ders kadar spor da önemlidir. Bu detaya baktığımızda bu sporun özgüven duygusunu geliştiren bir spor olması nedeniyle değerli katkıları olmaktadır. Bu spora katkı veren öğretmenler ve eğitimcilere de teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Şimşek Savunma Sanatları Derneği Başkanı Tufan Şimşek ise yıllardır bu sporla uğraştıklarını ve bundan sonraki hayatlarında da çocuklara bu sporu aşılamaya devam edeceklerini kaydederek çocukları karanlıklardan uzaklaştırmaya çaba göstereceklerini belirtti.

Şimşek, Benli’ye değerli katkılar için teşekkür ederek KKTC’nin bayrağını dalgalandırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.