Rengârenk uçurtmalar Gönyeli’yi selamladı

Çocuklar yine coşkulu ve sevinçli bir gün yaşadı

Gönyelililer çocuk gününde tüm renklerin kardeşliğini, çok kültürlüğü ve dostluğu yaşadı, doyasıya eğlendi, çocuklarının gülen yüzüyle mutlu oldu.
Gönyeli’de çocuklar eğlenceli bir cumartesi gününe tanıklık etti, şölenleriyle bir kez daha gurur duydu.

“Bisikletli Gönyeli” etkinliği ile başlayan geleneksel şölende çocuklar ve yetişkinler polis eşliğinde Gönyeli’yi turladı. Ardından da uçurtma çılgınlığı yaşandı. 7’ncisi düzenlenen uçurtma şenliğinde çocuğundan gencine birçok vatandaş uçurtma uçurmanın zevkini tattı.

Tüm renkler gökyüzünde

 Rengârenk uçurtmalarını gökyüzüne bırakan çocuklar, Gönyeli Belediye Bulvarı’ndan dünyaya dostluk mesajı verdi. Aileleri ile uçurtma uçuran çocukların yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. Uçurtmalar ise çocuklara Gönyeli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı.

Bisikletle Gönyeli’yi dolaştılar

 Uçurtma Şöleni’nin yapıldığı alanda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisikletli Gönyeli 3. Halk Sürüşü de yapıldı. Saat 16.30’da belediye hizmet binasında toplanılarak startı verilen halk sürüşünde genci yaşlısı hep beraber bisiklete binmenin keyfini yaşadı. Bisiklet sürüşü Gönyeli’nin birçok yerinden geçerek yine başladığı yerde tamamlanırken, 10 yaş altı çocuklar onlar için hazırlanan parkurda eğlenceli zamanlar geçirdi.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi