Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş’tan Benli’ye teşekkür ziyareti

Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye gerçekleştirilen kongrelere yaptığı destek nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu.
Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş ziyarette yaptığı açıklamada bir Gönyeli sakini olarak gerçekleştirdikleri tüm kongrelere desteğinden ötürü Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye teşekkür ederken hem akademik yaşamda hem de bir Gönyelili olarak her zaman başkanın desteğini gördük. Su, çevre gibi konularda bizi hep destekledi, bu nedenle başkana bir teşekkür belgesi sunmak istedik. Bu tür organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. 2019’da 3 kongre yaptık. 2021’de Online kongreler yaptık. Bugünden sonra önümüzdeki yıl için 3 kongre planlıyoruz. Bu kongreler Su, Çevre ve Kıbrıs konusu olacak. Yakın Doğu Üniversitesi’nin bir akademisyeni ve bir Gönyelili olarak teşekkürlerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise Gönyeli’de yaşayan bilim insanlarının Gönyeli’nin zenginliği olduğunu söyledi.
Gönyeli için hep ileriyi ararken bilimle hep içli dışlı olduklarının altını çizen Benli, başta Hüseyin Gökçekuş gibi bilim insanlarının kendilerinin yol arkadaşı olduğunu söyledi. Benli, turizm ve eğitimin lokomotif sektörler olduğunu ve yapılan kongrelerin ülkeye ciddi bir katkısı bulunduğunu da belirtti.