Okul Öncesi Eğitim Merkezi Projesi – Basın Gezisi

Gönyeli Belediyesi 07 Şubat 2017, Salı günü basın mensuplarına yönelik organizasyonuyla “Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi”ni tanıttı.

“GÖNYELİ Şimdi Daha İLERİ”

Gönyeli’nin alt yapı sorunlarını çözmek ve planlı, çağdaş bir kent yaratmak için birlikte bir yolculuğa çıktık. Çok önemli işler başardık.

Bir düşününüz, Gönyeli çemberinden Dipkaraz’a uzanan mesafe kadar kanalizasyon ve bir o kadar su şebekesini bu güzel kente kazandırdık. Yeniden kazılmamak üzere asfaltımızı döktük.
Özetle Gönyeli’nin temellerini yeniden kurduk.

Size bir söz verdik, “Köyden kente dönüşüm!”

Bu sözümüzü tuttuk. Bunun şahidi sizsiniz, şehrimizdir, yollarımızdır. Bugün, bu sürecin başlangıcından çok daha güçlüyüz.

Başladığımızda hem bütçe ve yatırım hem de altyapı anlamında güçsüzdük; şimdi çok daha güçlüyüz, ilerideyiz, kendimize güvenle ilerliyoruz.

Altyapı yatırımları açısından Kıbrıs Türk Belediyeciliğinin ulaştığı en ileri noktadayız. Elbette hedeflerimiz ve projelerimiz bitmedi. Ne yapmışsak daha iyisini başarmak ve Kentimizdeki hizmet kalitesini yükseltmek için kararlıyız.

Ne hizmet veriyorsak daha kalitelisi olacak! Bunun sözünü veriyoruz.

Pek çoklarının hayalini kurduğu projeler Gönyeli’mizin gerçeği oldu. Son bir yıl içerisinde bütçemizdeki yatırım payımız % 41’e ulaşmıştır. Yani bütçemizin ciddi bir oranını kentimize hizmet kalitesini yükseltecek yatırıma dönüştürüyoruz.

Evet, artık çok daha da ileriye gitmek zamanı!

İnsanı merkezine alan projeleri sizlerle daha fazla buluşturacak, hizmet kalitesini yükseltecek, çevreye çok daha yoğun yatırım yapacak, trafik ve sosyal yaşamda önemli iyileştirmeleri yine birlikte başaracağız.

Gönyeli yaşayan bir kent olma özelliğini, ‘Engelsiz Kent’ hedefi ile zirveye taşıyacak, cadde dönüşüm projelerinden eğitim merkezlerine ‘Bisikletli Gönyeli’den sosyal aktivitelerine kadar çağdaşlığın tüm gereklerini yerine getirecektir.

Bisiklet kültürünün yaygınlaştığı, hemen her ay kültür ve sanat organizasyonlarının tekrarlandığı, oyun parklarının çocuk cıvıltıları ile yeşerdiği, trafikte hiçbir kaosun yaşanmadığı; gökyüzüne yükselen uçurtmaları, gülümseyen insanları, dünya standartlarında altyapısı ile Gönyeli hep büyüyecek!

Bugün sizlerle ‘Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin tanıtımı için bir araya geldik. Bu tesisimizi göz bebeğimiz çocuklarımız ve yarınlarımız için özenle tamamladık. Gönyeli Belediyesi, ‘Okul Öncesi Eğitim Merkezi’ için kendi kaynaklarından bugüne kadar 2.070.000 TL (iki milyon yetmiş bin TL)  bir yatırım yapmıştır. Bu yatırım, Gönyeli’deki insanımızdan aldığımız her kuruşun, yine kentimize kazandırılması yönündeki hassasiyetimizi de ortaya koymaktadır.

Gönyeli Belediyesi, bu önemli proje için Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Koordinasyon Ofisi ve Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde çalışmış, kentimize ‘en iyisini’ kazandırmak için tüm imkânlarını seferber etmiştir.

Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi, ‘çağdaş kent’e yaraşır, yüksek standartta bir eğitim ve öğretim için hem öğrencilerimiz, hem de değerli eğitimcilerini beklemektedir.

Bu gurur tüm Gönyeli’nindir.

       Ahmet Y. BENLİ

Gönyeli Belediye Başkanı

GÖNYELİ EĞİTİMDE DAHA DAİLERİ!

Önce insan, önce gelecek!

Çocuklarımızın çağdaş altyapı koşullarında eğitim alması için ‘Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi’ni kentimize kazandırıyoruz.

Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi

5800m²  arazi üzerinde
1495m²  kapalı bina alanına sahiptir.

Binada;

  • 8 adet derslik,
  • 1 adet çok amaçlı salon,
  • 1 adet müzik/resim faaliyet odası,
  • 1 adet öğretmenler odası
  • 1’er adet müdür, sekreter, toplantı odası
  • ve 1’er adet mutfak ve çay ocağı bulunmaktadır.

Çocuklarımızın konforu için her sınıf arasında özel dolap bölümü ve bir kız, bir erkek tuvaleti yer almaktadır.

Ayrıca çocuklarımızın güvenliği için oyun alanı ihtiyacı iç bahçede çözümlenmiştir.

İç bahçede 454m² kauçuk zeminli oyun alanı bulunmaktadır.

‘Okul Öncesi Eğitim’ için Avrupa standartlarında bir anlayış, malzeme, işçilik ve vizyonla kentimize kazandırılan merkezimiz, Gönyeli Belediyesi’nin gururla anacağı projelerden biridir.

Gönyeli Belediyesi, ilk günden itibaren bu önemli proje için titizlikle çalışmıştır.

‘Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi’, Gönyeli’deki halkımızın vergilerinin yine kentimize yatırım olarak geri dönüşünün bir simgesi olarak da anıtlaşacaktır.