Temizlik Kampanyası Atatürk Caddesinde Devam Ediyor..

Kentimizde 2 Mayıs'ta başlatılan genel bakım ve kapsamlı temizlik kampanyası Atatürk Caddesinde devam ediyor.

Gönyeli kapsamlı temizlik kampanyası ile kenti yeniden bakıma aldı


‘En temiz kent, daha temiz kent’Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ülkedeki en kapsamlı temizlik kampanyasını Gönyeli’ye taşıdıklarını belirterek, “Bu sadece bir temizlik kampanyası değil, kentin, yıllık bakıma alınmasıdır. Ne hizmet veriyorsak, daha iyisini yapacağız” dedi.

Temizlik kampanyasında toplam 4 dozer, 4 kamyon, 3 çekirge kamyonu, 2 traktör, 1 greyder, 1 süpürge aracı, 1 konteyner yıkama aracı ve 40 kişilik temizlik elemanı çalışacak.


 


Gönyeli Belediyesi, hizmet kalitesini yükseltirken, her yıl olduğu gibi kentteki “Genel Bakım ve Kapsamlı Temizlik Kampanyası”nı başlattı. Çalışmalar Aşıklar tepesi bölgesinde devam etmektedir.


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ülkedeki en kapsamlı temizlik kampanyasını Gönyeli’ye taşıdıklarını belirterek, “Bu sadece bir temizlik kampanyası değil, kentin, yıllık bakıma alınmasıdır. Hizmet kalitemizi çok daha ileriye taşırken, en temiz kenti çok daha temiz yapacağız” diye konuştu.
Gönyeli Belediyesi’nin 2017 Genel Bakım ve Kapsamlı Temizlik Kampanyası 2 Mayıs’ta başladı.
Tüm sokakları rutin olarak yıl boyunca temizlenen Gönyeli kentinde, evsel atıklar düzenli toplanıyor, çöp konteynerleri yıkanıyor. Gönyeli kenti merkezinden en uzak ara sokağına kadar yıllık genel bakımdan geçiriliyor.

3 bölgede temizlik
 

Gönyeli’yi temizlik kampanyası için “A”, “B” ve “C” olmak üzere 3 bölgeye ayıran belediye ekipleri, Gönyeli’nin yüzde 60’ına tekabül eden “b” ve “c” bölgelerinin temizliğini belediyenin kendi temizlik ekibinin yapacağını açıkladı.
Geriye kalan yüzde 40’lık “A” bölgesi için çıkılan ihaleyi ise Doğuş Ekinoğlu Şirketi kazandı. 

2017 yılı temizlik ihalesi şartnamesine göre yıllık bakım ve temizlik 2 Mayıs’ta başlayıp 75 takvim gününde bitecek. 

Temizlik kampanyasında toplam 4 dozer, 4 kamyon, 3 çekirge kamyonu, 2 traktör, 1 greyder, 1 süpürge aracı, 1 konteyner yıkama aracı ve 40 kişilik temizlik elemanı çalışacak. 

Temizlik bölgelerindeki temizlik çalışmaları ile birlikte çöp konteynerleri de koordineli olarak yıkanıp dezenfekte edilecek.

 

Benli: Her ne hizmet veriyorsak daha kalitelisini vereceğiz


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, halka ve kente hizmet edebilmek için güçlü bir yapıya sahip olunması gerektiğini ifade ederek Gönyeli Belediyesi’nin planlı bütçelere dayalı bir düzende, bu ülkenin en güçlü belediyesi olduğunu anımsattı. 

Belediyenin teşkilat yapısı, kuralları ve yasalarının geliştirildiğini kaydeden Benli, bu yapının güçlü olması kadar belediye yönetiminin de yapması gereken işler olduğunu kaydetti. 

Gönyeli Belediyesi’nin altyapı ve diğer içindeki konularda başka belediyelerin hedef koyamadığı birçok projeyi tamamladığına dikkat çeken Benli, “Yola çıkarken güçsüzdük ve önümüzde başarmamız gereken çok işler vardı. Bu işler olacak dediğimizde hayaldi ancak şimdi projelerimizin birçoğu gerçekleşti. Çağdaş bir kenti hep birlikte büyütüyoruz. Ne hizmet veriyorsak, çok daha iyisini ve kalitesini halkımıza sunacağız” ifadelerini kullanarak, çevreye ve insana karşı sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirtti.

Benli, kentlerdeki hizmetlerin artırılmasına da ihtiyaç olduğunu kaydederek, çevreye ve insana yönelik yeni projelerin Gönyeli Belediyesi’nin yeni hedefleri olduğuna vurgu yaptı. 

“Gönyeli kenti temizlik konusunda aldığı mesafe noktasında ülkenin en temiz kentidir” diyerek temizlik konusunda bulundukları noktayı özetleyen Benli, yıllık genel temizlik ve bakım hizmetlerinin kendilerine ayrıcalık kazandırdığını belirtti.

Bu faaliyetin bir kısmını özel şirketin diğer kısmını da Gönyeli Belediyesi ekiplerinin yapacağını ifade eden Benli, Gönyeli halkına vergilerini ödediği ve çevre temizliğine verdiği katkı için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi