Benli: "İşbirliği ve bilgi aktarımı bizim için önemli”

Gönyeli Belediye Başkanı Benli, Türkiye ve Ortadoğu Amme Enstitüsü yetkililerini kabul etti.

Türkiye ve Ortadoğu Amme Enstitüsü Genel Müdür Yardımcısı Aslı Akay ve Dış ilişkiler Koordinatörü Ilgın Atalay, Gönyeli Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret etti. Aslı Akay yaptığı konuşmada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hem merkezi hem de yerel yönetimlerle işbirliği yapma amacıyla bulunduklarını kaydederek eğitim ve ortak fikir üretme noktasında yardıma hazır olduklarını söyledi. 

Akay, eğitim faaliyetleri amacıyla burada bulunduklarını da ifade ederek Başbakanlık bünyesinde eğitim verdiklerini belirtti. Yerel yönetimler personeline yönelik de eğitim çalışmaları düzenlemek istediklerini kaydeden Akay, yerel yönetimlere bu nedenle ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. KKTC’nin genç bir ülke olduğunu yerel yönetimlerin ise daha da genç olduğunu ifade eden Benli, belediyecilikte de bilgi birikimi ve işbirliğine ihtiyaç duyduklarını söyledi. Benli Türkiye ve Ortadoğu Amme Enstitüsü ile gerçekleştirecekleri işbirliğinin kendileri için hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Benli, bize yardımcı olmak için gelen misafirlerin yerel yönetimler için bir fırsat olduğunu söyleyerek bu fırsatları değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi.