Benli: "Çalışanın refahı bizim için önemli"

Gönyeli Belediyesi’nde 2015-2016 Toplu İş Sözleşmesi’ne bağlı olarak Devrimci İşçi Sendikası (DEV-İŞ) ile Gönyeli Belediyesi arasındaki ara dönem mali görüşmeler tamamlandı.

Dev-İş Başkanı Felek, Toplu İş Sözleşmesi’nde var olan hakların günün koşullarına göre iyileştirildiğini söyleyerek, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye ve Meclis üyelerine gösterdikleri sabır ve ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, çalışanlarının refahının kendileri için övünç kaynağı olduğunu belirterek, bunu, bütçe dengelerini koruyarak başardıklarını belirttiGönyeli Belediyesi’nde 2015-2016 Toplu İş Sözleşmesi’ne bağlı olarak Devrimci İşçi Sendikası (DEV-İŞ) ile Gönyeli Belediyesi arasındaki ara dönem mali görüşmeler tamamlandı.
Toplu İş Sözleşmesi çerçevesindeki görüşme, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ve Dev- İş Başkanı Hasan Felek başkanlığına yapıldı.
Mali yükümlülükler ve özlük haklarını güncellenerek iyileştirildiği görüşme sonunda taraflar uzlaştı.

Dev-İş’ten teşekkür

Toplantı sonrasında konuşan Devrimci İşçi Sendikası Başkanı Hasan Felek, 2015-2016 yılını kapsayan Toplu Sözleşme’nin ilgili maddesi gereğince mali konuların yeniden görüşüldüğünü söyledi. Felek, Toplu İş Sözleşmesi’nde var olan hakların günün koşullarına göre iyileştirildiğini söyleyerek, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’ye ve Meclis üyelerine gösterdikleri sabır ve ilgi nedeniyle teşekkür etti.


Benli: Bütçe dengelerimizi de koruduk

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli de yaptığı konuşmada, çalışanlarının refahının kendileri için son derece önemli olduğunu belirterek, belediye emekçilerinin mutluluğunun, kentin hizmet kalitesinin ileriye taşınmasında en önemli unsur olduğunu belirtti.
Sendika ile Toplu İş Sözleşmesi’ne uygun olarak ara dönem mali görüşmeleri tamamladıklarını söyleyen Benli, sürecin uzlaşı ile sonuçlandığını anlattı.
“Çalışanların refah koşullarının iyileştirilmesi bizlerin övünç kaynağıdır” diyen Benli, bunun bütçe dengelerini koruyarak yapılmasının önemine de dikkat çekti.
Benli sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Bir yandan Gönyeli Belediyesi bütçesinde personel giderleri çağdaş ülkelerde olması gereken normlardadır, diğer yandan da Gönyeli Belediyesi çalışanlarının çalışma koşulları ülkemiz belediyesi içerisindeki en iyi koşullardır. Bu bize gurur veriyor. Uyumlu çalışmadan dolayı da sendikaya teşekkür ederiz”.

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi