10. GÖNYELİ ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLADI

Yüzlerce çocuk Gönyeli Belediyesi’nin düzenlediği “10’uncu Gönyeli Çocuk Şenliği”nde bir araya gelerek eğlendi. Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar şarkı söyledi, dans etti.

10. GÖNYELİ ÇOCUK ŞENLİĞİ KORTEJLE BAŞLADI

YÜZLERCE ÇOCUK YALÇIN PARK’TA TOPLANDI

Gönyeli, 31 Mayıs 16 (T.A.K.): Yüzlerce çocuk 31 Mayıs' ta Gönyeli Belediyesi’nin düzenlediği “10’uncu Gönyeli Çocuk Şenliği”nde bir araya gelerek eğlendi. Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar şarkı söyledi, dans etti.

Şenlik, Gönyeli Belediyesi eski binası önündeki kortej yürüyüşüyle başladı. Çocuklar yaklaşık yarım saatlik yürüyüş sonrasında saat 19.00 sıralarında balonlarla, renkli bayraklarla süslenen Yalçın Park’a ulaştı.

Çizgi film kahramanı kıyafeti giyen kişilerle palyaçolar çocukların yüzlerini boyadı; çocuklara su, simit, pamuk şekeri ve mısır ikramında bulunuldu.

DANS GÖSTERİLERİ YAPILDI

Çocuklar, okulları ve üyesi oldukları kulüpler adına halk dansları, Hint, Afrikan gibi birçok farklı dalda dans gösterisi sundu. Gönyeli Sosyal Aktiviteler Merkezi’nin (SAM) müzik dinletisinin de yer aldığı şölende, katılımcılara plaket de takdim edildi.

Gönyeli Belediyesi 10’uncu Çocuk Şenliği, Gönyeli İlkokulu, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Gönyeli SAM adına Gönyeli Belediye Müdürü Ferruh Dülgeroğlu, The American College, Junior's Home, Minik Dahiler, Nev Fitness, Ministry of Dance ve Golden Step Dance Studio işbirliğiyle yapıldı.

4 HAZİRAN’DA BİRÇOK ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Öte yandan şenlik kapsamında 4 Haziran Cumartesi günü de etkinlikler olacak. 

Gönyeli Belediyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) işbirliğiyle basketbol şenliği düzenlenecek. Şenlik, saat 09.00’da YDÜ’de başlayacak.

Ayrıca bu yıl ilk kez düzenlenecek “Bisikletli Gönyeli 1’inci Halk Sürüşü” de 4 Haziran’da olacak. 

Bisiklet sürüşü için saat 16.30’da belediye hizmet binası önünde toplanılacak. Sürüş, saat 17.00’de belediye bulvarında başlayacak. 

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek Uçurtma Şöleni 4 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Etkinlik, saat 17.00’de Belediye Bulvarı’nda başlayacak.