“Minikler Gönyeli’de Fidan Dikti”

Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Gönyeli Belediyesi işbirliği ile bugün çeşitli etkinlikler düzenledi.

Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Gönyeli Belediyesi işbirliği ile bugün çeşitli etkinlikler düzenledi.

İki kısımdan oluşan etkinliklerde çocuklara suyun doğru kullanımı yanı sıra su tüketiminin bilinçli tüketilmesi ve yararları konusunda bilgiler verildi.

 

Çocuklar gösteriler sundu

Gönyeli Belediyesi Asbaşkanı Soyer Kolozali’nin de katıldığı etkinliklerin ilki Gönyeli belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan salonda yapıldı. Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu’nda öğrenim gören minik öğrenciler, 22 Mart Su günü nedeniyle hazırladıkları gösterileri ailelerine sundu. Gün için her sınıfın ayrı ayrı hazırladığı gösterilerin yanı sıra Su Günü dolayısıyla suyun tasarruflu kullanımını özetleyen şiirler ve şarkılar okundu. Miniklerin aileleri etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

 

Kolozali: “Çevreci bir nesil için koruluk oluşturuldu”

İkinci olarak ise Gönyeli’de Fazıl Plümer Koruluğu oluşturuldu. Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Özev ve Haydarpaşa Ticaret Lisesi kız izcilerinin katılımı ile düzenlenen etkinlikte büyük bir alana fidanlar dikildi.

Fidan dikme etkinliğinde konuşan Gönyeli Belediyesi Asbaşkanı Soyer Kolozali, Fazıl Plümer Anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin göstermiş olduğu duyarlılık nedeniyle teşekkürlerini iletirken, çocuklara tasarruflu ve bilinçli su kullanımının öğretilmesinin önemli olduğunu ifade etti. Çocukların çevre bilinci ile büyülemeleri için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydeden Kolozali, Fazıl Plümer Anaokulu’nun yeni binasının çalışmalarının sürdüğüne de dikkat çekerek, az bir gecikmeyle de olsa binayı tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi