Gönyeli’de sorunlu bölgelere drenaj çalışması

Gönyeli Belediyesi yağmur suyu drenaj sistemlerini yenilemek ve kentteki hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yağmur suyu drenajında sorunlu olduğu belirlenen Boltaşlı Sokak, Kışla Sokak ve Lades Sokak’ta çalışmalarına başlayan Gönyeli Belediyesi, çevre projeleri ile hizmet kalitesini ileriye taşıyor

Benli: “Kapalı kanal sistemine geçerek, çok daha çağdaş bir düzenleme yapmayı amaçladık. Şimdi peyzaj çalışmalarını sürdürüyoruz.  Gönyeli’nin geleceğine, özellikle de çevreye yönelik yatırımlarımız devam edecektir.”

Gönyeli Belediyesi yağmur suyu drenaj sistemlerini yenilemek ve kentteki hizmet kalitesini artırmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yağmur suyu drenajında sorunlu olduğu belirlenen Boltaşlı Sokak, Kışla Sokak ve Lades Sokak’ta çalışmalarına başlayan Gönyeli Belediyesi, önemli iyileştirmeler yapacak.

Kapalı kanal sistemi

Yağmur suyu drenaj hattı yapımının Gönyeli İlkokul bölgesinden başlayarak Yenikent güzargahı üzerinden sürdürüldüğünü açıklayan Gönyeli Belediyesi, kapalı kanal sistemi ile hem kentin estetik mimarisini güzelleştirmek, hem de peyzaj anlamında iyileştirmeler yapmayı hedefliyor.

Gönyeli Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucunda Boltaşlı Sokak’ta 44, Kışla Sokak’ta 47 ve Lades Sokak’ta 30 metre iki sıralı beton büzlerin döşenme işleminin tamamlandığı açıklandı.
Bu çalışmaların ardından mevcut güzergâh üzerinde tehlike yaratan açık kanallar,  kapalı kanal sistemine dönüştürüldü.


Benli: Çevre projelerimiz ilerliyor

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kentin atık ve yağmur suyu konusunda sorunlu bölgelerinde drenaj sisteminin yeniden ele alındığını belirterek, hizmet kalitesinin yükseltileceğini belirtti.
“Bu bölgelerimizde sorunlara çözüm üreterek, Gönyeli’ye yaraşır bir sonuca ulaşacağız” diyen Benli, “Kapalı kanal sistemine geçerek, çok daha çağdaş bir düzenleme yapmayı amaçladık. Şimdi peyzaj çalışmalarını sürdürüyoruz. Gönyeli’nin tüm bölgelerinde çevreye yönelik projelerimizi ileriye taşıyor, çağdaş kentin hizmet kalitesini yüksek bir standarda ulaştırıyoruz. Gönyeli’nin geleceğine yatırımlarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi