Benli ABD'li öğrencileri kabul etti

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Amerika Birleşik Devletleri'nin Seton Hall Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Fakültesi öğrenimi gören öğrencileri kabul etti. 

Ülkeyi tanımak ve dersleri için bilgi toplamak üzere adaya gelen yabancı öğrenciler, öğretmenleri Ömer Gökçekuş önderliğinde geçtiğimiz cuma günü Gönyeli şehrini ve belediye başkanı Ahmet Yalçın Benli'ye ziyaret düzenlediler.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, öğrencilere genelde Kıbrıs'ı özelde ise Gönyeli'nin durumu ile ilgili bilgiler verdi.

Öğrenciler adına konuşma yapan öğretmenleri Ömer Gökçekuş, Cumhurbaşkanlığı'na ve bir çok kurumu ziyaret ederek öğrencilere Kuzey Kıbrıs'ı tanıtmaya çalıştıklarını söyledi. Gökçekuş, ziyaretin AB ve Kıbrıs konusunda öğrencilerin aldıkları dersin ziyaret bölümü  olduğunu da kaydetti.

Gökçekuş, Kuzey Kıbrıs'ın AB toprağı olduğunu ancak müktesebata dahil olmadığını öğrencilere anlattıklarını, Avrupa Birliği'nin burada yaşayan vatandaşlara yardım ettiğini ya da etmeye çalıştığını da öğrencilere aktardıklarını kaydeden Gökçekuş, kendilerini kabul ettikleri için Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye teşekkür etti.

Öğrenciler, konuşmaların ardından Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye bölge ve Kuzey Kıbrıs ile ilgili sorular sordu.

Ziyaretin ardından öğrencilere Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi gezdirilerek, merkez ve aktiviteler tanıtıldı.