Benli’den Kadınlar Günü’nde eşitlik vurgusu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ziyaretler yapan Ahmet Yalçın Benli, sosyal ve politik anlamda kadınların yaşamın her alanına etkin katılımını arzuladıklarını belirtti.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğinin ilerletilmesi ve kadına yönelik şiddetin tümüyle ortadan kalkması için zihniyet dönüşümüne ihtiyaç duyulduğunu söyledi.


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ziyaretler yapan Ahmet Yalçın Benli,
 sosyal ve politik anlamda kadınların yaşamın her alanına etkin katılımını arzuladıklarını belirtti.
Benli, “Yerel yönetimler başta olmak üzere tüm yönetim noktalarına kadınların çok daha etkin katılımı kaçınılmazdır” diye konuştu.


Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği olara
k Avrupa Parlamentosu Yerel Yönetimler Kongresi’nde etkin bir temsiliyet kazandıklarını anımsatan Benli, “Burada katıldığımız uluslararası düzeydeki toplantılar, toplumsal cinsiyet eşitliği çabalarını yükseltmesi açısından da son derece önemlidir” dedi.


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bölgede bulunan bazı işyerlerini ve Gönyeli Belediyesi kadın personelini ziyaret ederek karanfil takdim etti.


Benli, ilk olarak Gönyeli Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan personeli ardından da park ve bahçeler ile Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde görev yapan emekçi kadınları ziyaret etti.
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet
 Y. Benli, belediye personelinin Kadınlar Günü’nü kutlamasının ardından belediye sınırları içerisinde bulunan Kolan Hospital, Türkiye İş Bankası ve İktisat Bankası’nı ziyaret ederek, kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Benli, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’ne giderek, buradaki kadın personeli de kutladı.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi