Gönyeli ve Dikmen belediyelerinden örnek işbirliği

Gönyeli Belediyesi ile Dikmen Belediyesi, toplumsal fayda ve çevre bilinci odağında örnek bir işbirliğine imza attı, ülkemizin en yaygın kullanılan ana yollarından biri ortak çalışma ile temizlendi.

Lefkoşa- Girne Anayolu'nun Gönyeli Çemberi ile Boğaz Kavşağı'na kadar olan kısmı Gönyeli Belediyesi ile Dikmen Belediyesi’nin ortak çalışması sonucu temizlendi. 


Her iki belediye güç birliği yaparak, kendi sorumluluklarında olmamasına rağmen Girne-Lefkoşa anayoluna hizmet taşıdı.


Güç birliği ve dayanışma gösteren belediyeler, yol kenarında bulunan otlar ve refüjlerdeki çalıları yaklaşık bir haftalık çalışma ile temizledi.


Hizmet kalitesi için dayanışma


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli yaptığı açıklamada ana arterler üzerindeki temizlik çalışmalarının belediyelerin görevi olmadığını anımsatarak, “Topluma daha yüksek kalitede hizmet vermek yönündeki duyarlılığımız ve işbirliği anlayışımız ile bu temizlik çalışmasına imza atmayı kendimize görev bildik” dedi.


Gönyeli ve Dikmen belediyelerinde görev yapan emekçilere de bu işbirliğini başarıyla yerine getirdikleri için teşekkür eden Ahmet Yalçın Benli, “Temizlik yerel yöneticiliğin en önemli odağıdır. Temizlemek kadar bunu korumak da önemlidir, yurttaşlık görevidir” şeklinde konuştu.


İşbirliğinin önemi


Dikmen Belediyesi ile birlikte özverili bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Benli, belediyeler arası işbirliğinin bu tür durumlarda daha da önem kazandığını belirtti.

 

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise yaptığı açıklamada Gönyeli Belediyesi ile beraber çalışarak Lefkoşa-Girne Anayolu'nun büyük bir kısmını temizlediklerini belirtti, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi