Benli: Hedef daha güvenli kentler

Belediyeler Birliği ile Polis Genel Müdürlüğü “Suçla Mücadele, Kent Güvenliği ve İmar” konusunda bir araya geldi

·         Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Polis Genel Müdürlüğü yaptıkları ortak toplantı ile “Suçla Mücadele, Kent Güvenliği ve İmar” alanında görüş alışverişinde bulundu.

·         ‘İmarın suç üzerindeki etkileri”nin masaya yatırdığı toplantıda Girne Polis Müdür Muavini Ali Adalıer ve Polis Baş Müfettişi Kerem Kadiroğulları sunum yaptı.

·         Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu: “Suçu daha olmadan önlemek için yerel yönetimlerle ilişki ve işbirliğini son derece önemsiyoruz.”

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli,  kentlerin huzurlu olabilmesi için güvenliğin son derece önemli olduğunu belirtti.
Yerel yönetimlerin en önemli hedeflerinden birinin de, toplumun kendini güvende hissetmesi olduğunu anımsatan Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bu amaçla, Polis Genel Müdürlüğü ile çok daha yakın işbirliği içerisinde çalışacaklarını söyledi.
Benli, Polis Genel Müdürlüğü’nün talebiyle çok yararlı bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, bu hassasiyetinden dolayı Polis Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu ise suçu daha olmadan önlemenin gerekliliğine dikkat çekerek, “Yerel yönetimlerle ilişki ve işbirliğini bu nedenle son derece önemsiyoruz” dedi.

Yerel Yönetimler – Polis işbirliği

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Polis Genel Müdürlüğü yaptıkları ortak toplantı ile “Suçla Mücadele, Kent Güvenliği ve İmar” alanında görüş alışverişinde bulundu.
Belediyeler Birliği merkezinde yer alan toplantıda, güvenli kentlerin nasıl oluşturulacağı ile ilgili düşünceler paylaşıldı, yol haritası çıkarıldı.
‘İmarın suç üzerindeki etkileri”nin masaya yatırdığı toplantıda Girne Polis Müdür Muavini Ali Adalıer ve Polis Baş Müfettişi Kerem Kadiroğulları sunum yaptı.


Belediye başkanları ‘güvenliği’ konuştu

“Suçla Mücadele, Kent Güvenliği ve İmar” başlıklı toplantının açılış konuşmasını Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli yaptı.
Toplantıya belediye başkanları ve Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu da katılarak konuştu.
Manavoğlu, suçu gerçekleşmeden önlemenin son derece önemli olduğunu belirterek, bu noktada yerel yönetimlere de sorumluluk düştüğünü söyledi.
Manavoğlu, “Suçu daha olmadan önlemek için yerel yönetimlerle ilişki ve işbirliğini son derece önemsiyoruz” dedi.
Polis Genel Müdürlüğü’nün güvenlikle ilgili önerilerinin tartışıldığı toplantıda, “daha güvenli kentler” hedefiyle neler yapılabileceği irdelendi.

Hedef: Güvenli kentler

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kentlerin huzurlu olabilmesi için güvenli olması gerektiğini kaydetti. Benli, kurumlar arası iletişimin bu noktada çok önemli olduğunu ifade ederek, toplantıda polis teşkilatının getirdiği güvenlik ile ilgili önerileri görüştüklerini söyledi.
Benli, belediyeler olarak hedeflerinin daha güvenli kentler olduğunu belirtti.