“Gönyeli Belediyesi her zaman yanımda oldu”

Masterler Balkan Şampiyonası’ndan derecelerle dönen Ayten Benli, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’yi ziyaret ederek teşekkürlerini sundu 

Ülkemiz sporcularından Ayten Benli, hem katıldığı Masterler Balkan Şampiyonası’nda elde ettiği başarılar konusunda bilgilendirmek hem de teşekkür etmek için 08 Ekim 2015, Perşembe günü Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret etti.

Ayten Benli, Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda uzun atlamada bugüne kadar yaptığı en iyi dereceyi yaptığını belirterek 4.13 atlarken 4.21 atladığını ifade etti.

Benli, derecenin hem kendisi için hem de ülkesi için güzel bir derece olduğunu kaydederek, dünyanın hiç bilmediği bir yerden çıkıp Balkan rekoru kırmanın kendisi için çok güzel olduğunu söyledi. Benli, Gönyelili olduğum için çok gurur duyuyorum. Bana tek desteği veren Gönyeli Belediyesi’dir. Sporun ve sporcunun yanında olan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’ye teşekkür ederim. Benim elimden tutan ve değer veren bir kişidir” dedi.

Ayten Benli, “3 adımda birinci geldim. 4x100’de yine birinci geldik. Balkan Koşusu’nda 3’üncü geldim. 100 metrede de ikinci geldim” diyerek sözlerini tamamladı.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise Ayten Benli’nin sporun güzelliğini ilerlemiş yaşına rağmen yaşayabilen biri olduğunu söyleyerek hayata bakış açısı nedeniyle kendisini kutladı. Benli, Ayten Benli’yi spordaki başarıları nedeniyle tebrik ederken sporun toplum ve gençler için ne kadar önemli olduğunun temel bir gerçek olarak ortada olduğunu söyledi. Benli, Ayten Benli’nin bu yaşında bu azimle uluslararası boyutta spor yaparak birçok gence örnek olduğunu söyledi.

Benli, “KKTC dünyadan izoledir ve kendi kendine irade geliştirme konusunda morale ihtiyacı vardır. Ayten Benli Kıbrıs Türklerinin fırsat bulduğunda ne kadar başarılı olabileceğine bir örnektir. Kıbrıs’ta çözüm ihtiyacının ne kadar önemli olduğunu gösteren bir fırsattır. Eğer mücadele edersek aslında birçok spor alanında takım olarak da başarılı olabileceğimizin bir örneğidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette Gönyeli Belediye Başkanı Benli, Ayten Benli’ye başarılarından dolayı bir de Kıbrıs Kapısı motifli el işi takdim etti.

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi