Gönyeli SAM’da Chi Gong ve Tai Chi eğitimleri başlıyor

Eğitmen Tarık Tekman eşliğindeki eğitimler her hafta çarşamba günleri sabah 08:00-09:00 saatleri arasında, Kasım ayında ise akşam kursları 17.30-18.30 saatlerinde yapılacak.

Gönyeli Sosyal Aktiviteler Merkezi (SAM) her yaşa ve ilgi alanına yönelik sosyal programları ile çalışmalarını sürdürüyor, ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Ekim ayından itibaren Gönyeli SAM’da yeni dönem Chi Gong ve Tai Chi kursları başlıyor. Eğitmen Tarık Tekman eşliğindeki eğitimler her hafta çarşamba günleri sabah 08:00-09:00 saatleri arasında, Kasım ayında ise akşam kursları 17.30-18.30 saatlerinde yapılacak. 

Chi Gong ve Tai Chi nedir?
‘Chi Gong’, yaşam enerjisini arttıran, bağışıklık sistemi ve iç organları güçlendiren duruş ve hareketlerden oluşan bir egzersizdir.  ‘Tai Chi’ ise, “Hareketli Meditasyon” veya “Enerji Dansı” diye de adlandırılan, bir sağlık ve savunma çalışmasıdır.  Chi gong  ve Tai Chi sırasında metabolizma hızlanır, solunum derinleşir, zihin gevşer, uykusuzluk, migren, konsantrasyon bozukluğu, başağrısı, sersemlik ve yorgunluk azalır, denge, esneklik ve kardiyovasküler sağlık güçlenir. 

Gönyeli SAM’a kayıt ve detaylı bilgi için 05338253255 nolu telefondan ulaşılabiliyor.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi