Kanlıköy Köprüsü Yenilendi

Gönyeli ile Kanlıköy arasında bulunan ve yılların getirdiği yıpranmışlıkla eskiyen köprü, Gönyeli Belediyesi tarafından bakım ve onarıma alınarak yenilendi.

Gönyeli ile Kanlıköy arasındaki köprü kolanlarda ve duvarlarda yaşanan çökmeler nedeniyle ciddi riskler içeriyordu. Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Y. Benli, bu riski ortadan kaldırdıklarını, gerekli bakım ve sağlamlaştırma çalışmalarının yapıldığını belirtti

Gönyeli ile Kanlıköy arasında bulunan ve yılların getirdiği yıpranmışlıkla eskiyen köprü, Gönyeli Belediyesi tarafından bakım ve onarıma alınarak yenilendi.
Gönyeli ile Kanlıköy’ü birbirine bağlayan köprü Gönyeli Belediyesi İmar Şubesi’nin gerçekleştirdiği çalışma ile sağlamlaştırıldı.

‘Risk’ yaratıyordu


Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, iki bölge arasında bulunan köprünün yıllardır kullanıldığını ve trafik yol güvenliğini tehdit edici bir boyuta geldiğini söyledi. 
Köprüyü taşıyan kolanlarda ve duvarlarda çökmeler meydana geldiğini anlatan Benli, bu nedenle belediyenin müdahale ettiğini, gerekli bakım ve sağlamlaştırma çalışmalarının yapıldığını belirtti.

‘İleri hizmet’

Benli, belediyenin teknik ekipleri ile yapmış olduğu inceleme sonucu, köprünün kullanıma uygun olmadığını tespit ettiklerini belirtti.

Benli, köprünün bakım ve onarıma alınarak yenilenmesi kararını vererek çalışmaları başlattıklarını anlatarak, “Yenilenen köprü olası bir kazanın ve tehlikenin de önüne geçmiştir. Gönyeli Belediyesi, kent merkezindeki ileri hizmet anlayışını Kanlıköy’e de taşımaya devam edecektir” diye konuştu.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi