Kanlıköy’ün Alternatif Yolu İyileştiriliyor

Kanlıköy’e Gönyeli’den ulaşımın sağlandığı dört kilometrelik alternatif yolun iyileştirme çalışmaları başladı.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, Gönyeli ne hizmet alıyorsa, Kanlıköy’e de bu hizmetleri taşıma kararlılığında olduklarını söyleyerek, “Kanlıklöy’ü kendi karakteristik yapısını koruyarak, ülkemizin örnek bölgelerinden biri yapmak için çalışacağız” dedi.
Kanlıköy’e ulaşan alternatif toprak yollarının iyileştirilmesi için ilk adımı attıklarını belirten Ahmet Benli, Kanlıköy Muhtarlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti’ne işbirliğinden dolayı teşekkür etti.

4 km’lik yolda stabilize çalışması

Kanlıköy’e Gönyeli’den ulaşımın sağlandığı dört kilometrelik alternatif yolun iyileştirme çalışmaları başladı.
Kanlıköy sakinlerinin talebi doğrultusunda başlayan çalışmalarda toprak yolun stabilize yol olarak iyileştirilmesi hayata geçiriliyor.
Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre gerek araziye ulaşımda gerekse Kanlıköy’e alternatif gidiş yolunda iyileştirme yapılarak Kanlıköy’de yaşayan vatandaşların talepleri yerine getirilmiş oluyor.
İleriki günlerde ise mevcut Gönyeli - Kanlıköy yolunun ve köprüsünün iyleştirilerek, Gönyeli’ye yakışır bir duruma getirileceği belirtilen açıklamada, “Gönyeli’deki yüksek belediyecilik standartlarını Kanlıköy’e de adım adım taşıyacağız” dendi.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi