Gönyeli’de uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi

Gönyeli Belediyesi Çocuk Şenliği kapsamında dün (6 Haziran 2015, Cumartesi) Belediye Bulvarı’nda gerçekleştirilen 4. Uçurtma Şenliği’ne de ilgi yoğundu. 

Gönyeli Belediyesi Çocuk Şenliği Bu Yılda Dopdolu Geçti

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Gönyeli Belediyesi Çocuk Şenliği, Gönyeli Belediyesi eski hizmet şubesinden Yalçın Park’a yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan kortejin ardından Yalçın Park’ta saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.  Şenliğin açılış konuşmasını ise Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli yaptı.

 

Şenlikte, Gönyeli İlkokulu, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Golden Step Dance Studio, Ministry of Dance, The American Future College, Junior’s Home, Minik Dahiler, Minik Yıldızlar, Neşe Yuvam, Nev Fitness ve Yedi Cüceler gösteriler sunarken; çocuklar, ücretsiz balon dağıtımı, çizgi film karakterlerinin animasyon gösterileri, yüz boyaması, izaz-ikram ve oyuncaklar ile eğlenceli vakitler geçirdi. Ardından ise katılımcılara teşekkür plaketleri verildi.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, 1 Haziran Çocuk günü çerçevesinde 9 yıldır düzenledikleri çocuk şenliğiyle çocukları kaynaştırmayı, arkadaş, dost olmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

 

Benli, etkinliğe katılarak kendilerine güç veren okullara ve ekiplere teşekkür etti.

 

Gönyeli’de uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi

 

Gönyeli Belediyesi Çocuk Şenliği kapsamında dün (6 Haziran 2015, Cumartesi) Belediye Bulvarı’nda gerçekleştirilen 4. Uçurtma Şenliği’ne de ilgi yoğundu. Havanın güzel olmasını da fırsat bilen aileler çocukların uçurtma uçurtmanın keyfini tatması için şenliğe akın etti.

 

Düzenlenen uçurtma şenliği birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. 7'den 70'e her yaştan insanın katıldığı şenlikte yaşanan renkli görüntüler görülmeye değerdi. Yüzlerce çocuk, anne babaları ile Gönyeli Bulvarı’ndaki etkinliğe akın ederek gönüllerince uçurtma uçurdu, eğlendi.

 

Etkinlik sırasında çocuklara ücretsiz uçurtma ve balon dağıtıldı. Ayrıca, izaz ikam olarak halka Pamuk şekeri ve mısır ikram edildi. Çizgi film karakteri maskotlar ve palyançolarla eğlenen çocukların neşesine diyecek yoktu.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise etkinlikte yaptığı kısa konuşmada çocukları mutlu etmenin her şeyden önce geldiğini ifade ederek çocukların mutluluğu için bundan sonraki dönemde de çalışmalarının süreceğini belirtti. Benli, geleceğimiz olan çocukların böylesi etkinliklerle mutlu olduğunu hissetmenin gururunun bir başka olduğunu da belirtti.

 

Ayrıca, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, organizasyona katkı koyan herkese özverileri için teşekkür etti.