Ziyaretten Kardeşlik Protokolü Çıktı

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve heyetini kabul etti.

Çeşitli temaslar yapmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti Soner Çetin başkanlığında Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret etti. Belediyeler Birliği’nde gerçekleştirilen ziyarette iki birlik arasında kardeşlik protokolü imzalanma kararı da alındı. 25 kişilik bir heyetle Belediyeler Birliği’ni ziyaret eden konuk heyet ile Belediyeler Birliği arasında ileriki dönemde bir kardeşlik protokolü imzalanacak. Toplantıda Belediyeler Birliği Asbaşkanı Değirmenlik Belediye Başkanı Osmal Işısal da hazır bulundu.

Çetin: Bu birlikteliği önemsiyoruz

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin ziyarette yaptığı konuşmada KKTC’ye yaptıkları ziyaret esnasında KKTC Belediyeler Birliği’ni de ziyaret etmek istediklerini söyleyerek adaya geliş amaçlarının bir eğitim çalışması olduğunu söyledi. Sanayi Odası’nı da ziyaret ettiklerini ifade eden Çetin, ülkede bulundukları süre zarfında yararlı görüşmeler yaptıklarını kaydetti. Çetin, Kıbrıs’taki belediyelerle ilişkileri geliştirmek istediklerini kaydederek, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ile KKTC Belediyeler Birliği kardeş birlik olma şansını yakalayabileceğini ifade etti. Çetin, karşılıklı diyalog ve işbirliği ile yapılacak ortak projeler anlamında bu birlikteliği önemsediklerini de söyleyerek sözlerini tamamladı.

Benli: İlişkileri geliştirmek istiyoruz

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise konuşmasında Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ile bir kardeşlik protokolü imzalamak için Belediyeler Birliği Yürütme Kurulu’nun kendilerini yetkilendirdiğini söyledi. Benli, “sizleri burada görmekten mutlu olduk. Bizim murat ettiğimiz belediyelerimiz arasında bu dostluğu geliştirirken bir yandan da belediye hudutları içerisindeki insani, kültürel ve iktisadi ilişkileri geliştirmek için oradaki unsurlarla buradaki unsurları organize etmektir” diye konuştu.