Benli: “Teneke Çocuk” Projesine desteğimiz tam olacak

K.T. Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Yeşil Barış Hareketi’ni kabul ederek “Teneke Çocuk” projesi ile ilgili bilgi aldı.

Yeşil Barış Hareketi, K.T. Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek teneke kutuları geri dönüşüme kazandırarak hasta çocuklara gelir elde etmek için tasarlanan Teneke Çocuk Projesi’ni tanıttı.

 

Gönyeli Belediyesi’nde gerçekleştirilen kabulde Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir ve “Teneke Çocuk” projesinin mimarlarından Tuğberk Kaya projeyi Benli’ye anlattı. Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir ziyarette yaptığı konuşmada atık toplama projesi olan Teneke Çocuk projesine belediyelerden de destek istedi.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise ziyarette yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek projeye destek vereceklerini açıkladı. Benli, insanlara çevre bilincini alıştırmak adına projenin önemli bir noktada olduğunu ifade ederek belediyelerin geri dönüşüm anlamında yapılmış bu eylemi destekleyeceğini söyledi. Projeden elde edilecek gelirin azlığı ve çokluğuna bakılmaksızın bir insani maksatla kullanılmasının önemine de vurgu yapan Benli, Sahir ve Kaya’yı böyle bir çalışma yaptıkları için kutladı. Benli, Gönyeli Belediyesi olarak proje kapsamında atık toplama kumbaralarının kendileri tarafından yaptırılacağını ve gerekli yerlere konacağını da belirterek sözlerini tamamladı.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi