“Avrupalılardan örnek projelere ziyaret”

Gönyeli Belediyesi’nin büyük bir özenle yaptığı ve Gönyeli halkına sunduğu Sosyal Aktivite Merkezi Avrupa Birliği’nin çeşitli birimleri tarafından örnek proje olarak ziyaret edildi.

Gönyeli Belediyesi’nin bu yıl içerisinde tamamlanıp Gönyeli halkının hizmetine sunduğu Sosyal Aktivite Merkezi Avrupa Birliği heyetleri tarafından örnek proje olarak değerlendirildi.

İlk olarak Brüksel’deki Avrupa Komisyonu memurlarından oluşan bir delegasyon, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıs Türk toplumuna yatırım yapılan projeleri ziyaret etti. Bu projeler arasında bulunan Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’ni de ziyaret eden delegasyon Gönyeli SAM’ı başarılı projelere örnek olarak gösterdi.

 

Moldova Delegasyonu da ziyaret etti

Brüksel’deki Avrupa Komisyonu memurlarından oluşan delegasyonun yanı sıra Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’ni Moldova AB delegasyonu da ziyaret etti. Gönyeli SAM’ı ziyaret eden delegasyonda yerel yönetimlerden, devlet kurumlarından, sivil toplum örgütlerinden ve Moldova'dan bağımsız olan Transdinyester Cumhuriyeti’nden temsilciler incelemelerde bulundu.

16-21 Kasım tarihlerinde ülkemizde bulunan delegasyon üyeleri ziyaretleri boyunca UNDP, Avrupa Komisyonu, yerel yönetim yetkilileri ve bunun yanında uluslararası kurumlar tarafından finanse edilen ve başarılı olmuş projeleri ziyaret edip bilgi edindi.
 

Kendi ülkelerinde uygulayacaklar

Moldova Delegasyonu gerçekleştirdiği ziyarette Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi bina ve aktivitelerinden çok etkilendiklerini belirttiler. Delegasyon üyeleri Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi gibi organizasyonları kendi ülkelerinde de uygulamak için bilgi ve incelemelerde bulundular.

 

“Mutluluk verici”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, “geçmiş dönemde hep biz gidip yurtdışındaki belediyelerden bilgi alıyorduk. Artık hayata geçirdiğimiz projelerle Avrupa Birliği’nden yetkililer gelip bizim projelerimizi örnek olarak diğer ülkelere sunuyor. Bu mutluluk ve gurur verici birşey” diye konuştu.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi