Gönyeli’de Kural Dışı Reklam Levhalarına Düzenleme

Kurallara uygun olmayan Belediye Bulvarı’ndaki mağaza ve dükkânlara ait boş arsalar içerisinde bulunan yön gösterici izinsiz levhaları yeniden düzenledi.

Gönyeli’de imar planı ve fasıl 50, reklamların teşhiri yasası 51/95 belediyeler yasası’na aykırı uygulamalar adım adım düzeltiliyor

 

  • Gönyeli’de Kural Dışı Reklam Levhalarına Düzenleme

 

Gönyeli Belediyesi kurallara uygun olmayan Belediye Bulvarı’ndaki mağaza ve dükkânlara ait boş arsalar içerisinde bulunan yön gösterici izinsiz levhaları yeniden düzenledi.

 

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre yapılan uygulamaların temel amacının Gönyeli kenti ve iş insanının daha çağdaş standartlara ulaştırılması olduğu belirtildi.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli yaptığı açıklamada Gönyeli’de imar planının en derin detaya kadar uygulanmasını planladıklarını belirterek planlı şehirlerdeki büyümenin bu şekilde sağlanabileceğini ifade etti. 

 

Gönyeli’nin daha modern daha çağdaş bir kent olabilmesinin altında imar planının yattığını da kaydeden Benli, “kaldırım, trafik ışıkları, aydınlatmalar, otoparklar gibi düzenlemeler yaparken ayni zamanda da iş yerlerinin tanıtımına yönelik reklam levhalarının düzenlenmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

1 yıl önce çok ciddi bir çalışma ile ilan, reklam ve teşhiri konularını düzenleyen üç ayrı tüzük yaptıklarını belirten Benli, bu kapsamda izinsiz ve karmaşa yaratan reklam tabelalarını kaldırmaya ve usulüne uygun yaptırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

 

Esnafla işbirliği içerisinde bu düzenlemeye gittiklerini de kaydeden Benli, “bir kişi haricinde 20 kusur dolayında esnaf levhaların kaldırılmasına saygı gösterdi. Belediye Bulvarı’ndaki kötü görüntünün kalkması yanında esnafın bu değişime ayak uydurması beni mutlu etti. Bu andan itibaren her alanda imar planları uygulanacak” diye konuştu.

 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi