Benli’den Kadınlar Günü Mesajı

"Dünya, ülkemiz ve kentimiz kadınları'nın Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" Ahmet Y. Benli..

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kadınların 1857 yılında başlattığı özgürleşme hareketinin tüm dünyada olduğu gibi ülkede de her yıl 8 Mart’ta kutlanmakta olduğunu belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

Benli, bir ülkede kadınların özgür konumunun perçinleşmesinin, demokrasinin vazgeçilmez ön şartı olduğu belirterek, kadınları özgür olmayan toplumların demokratik haklardan da yoksun kaldığına da vurgu yaptı. Öte yandan kadına şiddet uygulanmasının kabul edilmesi imkânsız bir insanlık suçu olduğnu ifade eden Benli, kadın hakları yönünden yeterli seviyeye ulaşamamış ülkelerin varlığının, bu günün anlam ve önemini artırdığını kaydetti.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, ülkedeki kadınların toplumda hak ettiği yere gelebildiğini söyleyebilmenin mümkün olmadığını ifade ederek “inanıyorum ki kadınlarına değer veren ülkeler diğer ülkelerden bir adım daha ileri demektir” diye konuştu.

 

Benli, Dünya, ülkemiz ve kentimiz Kadınları’nın Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.