Benli: “Projeler AB ile büyüyor”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli’de tamamlanma noktasına gelen projelere katkı koyan AB Destek Ofisi Programlar Sorumlusu Alessandra Viezzer’i ziyaret etti

“İÇME SUYU PROJESİ AB’DEN DESTEK GÖRDÜ”: Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli içme suyunun iyileştirilmesi için AB’nin çok büyük bir desteği olduğuna vurgu yaptı. Benli, toplam yenilemenin yarısının AB’nin desteği ile yaptıklarını söyledi.

 

“VİEZZER’DEN ‘MUTLU İŞBİRLİĞİ’ VURGUSU”: AB Destek Ofisi Programlar Sorumlusu Alessandra Viezzer ise 2008-2009 yılından beridir Gönyeli Belediyesi ile yaptıkları işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti. Viezzer, Gönyeli Belediyesi’nin ileride yapacağı projelerin geçmiştekiler kadar başarılı olmasını diledi.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli kentinde tamamlanmasına kısa bir süre kalan altyapı projelerine katkı yapan kurum ve kuruluşları ziyaret etmeye devam ediyor. Benli bugün de bu çerçevede AB Destek Ofisi Programlar Sorumlusu Alessandra Viezzer’i ziyaret etti. Ziyarette, özellikle AB’nin içme suyu projesine yaptığı katkı nedeniyle teşekkür edildi. Ziyaret sırasında Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ve AB Destek Ofisi Programlar Sorumlusu Alessandra Viezzer kısa birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından ise Benli, Viezzer’e çiçek ve plaket sundu.

 

Benli: AB’nin katkıları ile daha ileriye yürüyeceğiz

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ziyarette yaptığı konuşmada 8 yıllık Gönyeli Belediye Başkanlığı süresince ortaya bir hedef koyduklarını bunun da başlangıçta bir köy olan Gönyeli’yi kent yapmak olduğunu belirtti. Bu hedefin zor ve pahalı bir süreç olduğuna dikkat çeken Benli, hedefe ulaşma noktasında Avrupa Birliği Proje Destek Ofisi’nin de önemli katkısı olduğunu kaydetti.

Kıbrıs Türk belediyelerinde bugüne kadar bir ilk olan hedefi sonlandırma noktasına getirmede büyük zorluklar yaşadıklarını da ifade eden Benli bunlar çeşitli kurumlardan aldıkları katkılarla aştıklarını ifade etti. Avrupa Birliği Proje Destek Ofisi’nin kendilerine verdiği destekle kentin uluslararası bir ihale ile altyapı projesi yaptıklarını kaydeden Benli, “bugün itibariyle Gönyeli altyapı ve üst yapısı ile projelendirilmiş tek kenttir. Gönyeli 2035 yılında 45 bin nüfuslu bir kent olacak. Bu altyapılar bütününü ön gören alt yapılardır” dedi. Benli, Avrupa Birliği Proje Destek Ofisi Sorumlusu Alessandra Viezzer’e verdikleri destek için teşekkür etti. İçme suyunun iyileştirilmesi için AB’nin çok büyük bir desteği olduğuna vurgu yapan Benli, toplam yenilemenin yarısının AB’nin desteği ile yaptıklarını söyledi. AB Proje Destek Ofisi’nin katkılarıyla yaptıkları projeler ile Gönyeli halkının yaşam kalitesini iyileştirdiklerini ifade eden Benli, “Gönyeli’de tamamlanan proje ile halk çeşmelerden içilebilir su içebiliyor bu da AB’nin katkıları ile yapıldı. AB ile ülkenin tek sosyal aktivite merkezini de yapıyoruz” dedi.

 

Viezzer: Desteğimiz devam edecek

AB Destek Ofisi Programlar Sorumlusu Alessandra Viezzer ise 2008-2009 yılından beridir Gönyeli Belediyesi ile yaptıkları işbirliğinden duyduğu mutluluğu ifade etti. Viezzer, Gönyeli Belediyesi’nin ileride yapacağı projelerin geçmiştekiler kadar başarılı olmasını diledi. Benli’nin AB standartlarında çalışma anlayışını benimsediği için teşekkür eden Viezzer, “sadece finansman değil ayni zamanda da Kuzey Kıbrıs halkının AB standartlarında bir yaşam sürdürebilmesi için yapmış olduğumuz faaliyetleri anladığı için teşekkür etmek istiyoruz” dedi.