Temizlik Kampanyası Tamamlanıyor

Temel sorunlarını aşmış bir kent olarak, Gönyeli Belediyesi’nin üç önemli hedefinden biri olan günlük hizmetlerin iyileştirilmesi ile ilgili temizlik ve bakım ayağında sona geliniyor.

“Gönyeli Belediyesi, diğer kentlerden farklı olarak kentin tamamını en ücra yerine kadar yıllık temizlikten geçiriyor ve sadece kentin görünen yerler ya da ana caddeleri değil tamamında bu işleri gerçekleştiriliyor.”

 

“Benli, bu projede hedeflenenin 9 ayda temizleyip 3 ay temiz kalması değil 3 ayda temizleyip 9 ay temiz kalmasını sağlamak olduğunu söyledi.”

 

Temel sorunlarını aşmış bir kent olarak Gönyeli Belediyesi’nin üç önemli hedefinden biri olan günlük hizmetlerin iyileştirilmesi ile ilgili temizlik ve bakım ayağında sona geliniyor. Gönyeli Belediyesi, temizlik hizmetleriyle ilgili temel sorumlulukların yanı sıra Gönyeli’nin en ücra köşesine kadar rutin yıllık bakım ve temizlik çalışmaları ile halkına hizmette devam ediyor. Bu çalışmaların bir ayağı olan Kanlıköy’deki temizlik ve bakım çalışmaları da tamamlandı.

 

3 hedeften biri

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli Belediyesi’nin geldiği aşamada temel sorunlarını aşmış bir kentte yöneldiği 3 hedef olduğunu belirtti. Bu hedefleri hizmet kalitesinin artırılması, çevreyle ilgili projeler ve insana yönelik önemli projelerin geliştirilmesi olarak tanımlayan Benli, temizlik hizmetinin artırılmasını da “ne hizmet veriyorsak daha kalitelisi” anlamında yapıldığını vurguladı.

 

En ücra köşeye kadar temizlendi

Temizlik hizmetleriyle ilgili çeşitli sorumluluklarının olduğunun altını çizen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, sokak süpürme hizmeti, evsel atıkların alınması, bahçe atıklarının düzenli alınmasının bu sorumluluklar dahilinde yapıldığını belirtti. Bunun yanında kentin yıllık temizlik ve bakım hizmetinin de diğer temizlik hizmetlerinin artırılmasında önemli bir yer teşkil ettiğini ve Gönyeli Belediyesi’nin bunu uzunca zamandan beridir yaptığını dile getirdi. Gönyeli Belediyesi, diğer kentlerden farklı olarak kentin tamamını en ücra yerine kadar yıllık temizlikten geçiriyor ve sadece kentin görünen yerler ya da ana caddeleri değil tamamında bu işleri gerçekleştiriliyor.

 

Daha hızlı hizmet

Gönyeli Belediyesi gelinen aşamada sadece temizlik değil bakım hizmeti de veriyor. Gönyeli’de uzunca zamandan beridir bu hizmetin verildiğine vurgu yapan Benli, iki yıldır kendi ekiplerinin yanı sıra bu işi daha hızlı yapmak adına hizmet satın alarak çalışmaları daha etkin ve daha hızlı hayata geçirmeye çalıştıklarının altını çizdi. Benli, bu projede hedeflenenin 9 ayda temizleyip 3 ay temiz kalması değil 3 ayda temizleyip 9 ay temiz kalmasını sağlamak olduğunu söyledi. Benli şöyle devam etti: “Bu çalışmaları 2 yıldır deniyoruz ve bu yılki çalışmalarda da sona doğru gelinmiştir. Kanlıköy de bunun bir parçasıdır. Son birkaç gün içerisinde geriye kalanı da tamamlanarak normal rutin bakımları bitirilecektir.”