Yaşlılar için Geziler Düzenlendi

Geziler, Kumyalı, Yeşilırmak, Hz. Ömer Türbesi, Hala Sultan Türbesi ve Trodos olmak üzere 5 farklı bölgeye düzenlendi.

Benli: “Keyifle Hizmet veriyoruz”

Gönyeli Belediyesi Yaşlılara Hizmet Birimi, yaşlıların yaşam standartlarını yüksek düzeyde tutmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda periyodik aralıklarla düzenlenen eğlence gezileri 5 hafta boyunca 5 farklı bölgeye gerçekleştirildi.

Yaşlılar Kıbrıs’ı karış karış gezdi

İlgili Birimi'nden edinilen bilgiye göre geziler 50'şer gruplar halinde 5 hafta boyunca gerçekleştirildi.  Geziler, Kumyalı, Yeşilırmak, Hz. Ömer Türbesi, Hala Sultan Türbesi ve Trodos olmak üzere 5 farklı bölgeye düzenlendi. Yaşlılar, bu geziler sonucunda adayı karış karış gezme imkanına sahip oldular. Geziler sırasında gittikleri yerlerde geçmiş günleri yâd etme imkânı da bulan yaşlılar, duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Yaşlıların her türlü ihtiyacı karşılanıyor

Gezilerin yanı sıra, Yaşlılar Hizmet Birimi, üyelerine evde bakım, bahçe temizliği, ev bakımı, acil ihtiyaçların giderilmesi gibi hizmetler sunuyor. Ayrıca yaşlılar belirli periyotlarda Feslikan Dost Kahvesi’ne götürülerek kaynaşmaları sağlanıyor. Feslikan Dost Kahvesi’nde buluşan yaşlılar, sohbet ve birbirleriyle özlem giderme imkanı buluyor.

Benli: “Keyifle hizmet veriyoruz”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, Gönyeli Belediyesi bünyesinde 700'e yakın üyeye hizmet veren Yaşlılara Hizmet Birimi'nin faaliyetlerinden büyük keyif aldıklarını ve gurur duyduklarını belirterek gezilerin de bu hizmetlerin bir parçası olduğunun altını çizdi.