Gönyeli Belediye Ekipleri Kaçak Et Yakaladı

Gönyeli Belediyesi Zabıta Birimi tarafından yapılan denetimlerde ele geçirilen 200 kilo kaçak et, Polis Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, rutin kontroller sırasında kaçak ete rastlandı. Belediye ekiplerinin hassasiyeti sonrasında kaçak et olduğuna inanılan ürünlerle ilgili polise bildirildi.

 

Söz konusu kaçak et, Polis Genel Müdürlüğü ekipleri ve Gönyeli Belediyesi Zabıta Birimi tarafından alındı. Polis de, kaçak et olayına ismi karışan kişiler hakkında işlem başlattı.

 

Yapılan denetimlerde, yasal olarak etler üzerinde bulunması gereken mühre rastlanmadı. Denetimini derinleştiren belediye ekipleri, benzer şekilde 200 kilo ete ulaştı. Etlerin Rum tarafından getirildiğinin belirlenmesi üzerine ise konu polise aktarıldı.

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, görevini eksiksiz yapan Gönyeli Belediyesi Zabıta ve Sağlık Birimi personeli ile, işbirliği nedeniyle Polis Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

 

Benli, hiçbir şeyi halk sağlığından daha önemli olmadığını belirterek, “Gönyeli sınırları dahilinde, iş yapmak isteyen herkes kurallara uyacak. Bu konuda oldukça hassas çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Kimsenin, kuralların dışına çıkarak, halka hak etmediği gıdayı sunma hakkı yok” dedi.

 

Benli, bundan böyle de denetimlerin artarak devam edeceğini, Gönyeli Belediyesi’nin devletin tüm kurumları ile işbirliğini sürdüreceği söyledi.