Gönyeli SAM’da çocuklar çok mutlu..

Gönyeli Belediyesi Sosyal Aktiviteler Merkezi (Gönyeli SAM) tarafından düzenlenen spor ve kültür-sanat aktiviteleri sadece yetişkinler tarafından değil, çocuklar tarafından da yoğun ilgi görüyor.

7-10 yaş grubu çocuklar için düzenlenen ve Ekim ayından beridir devam eden Yaşam Boyu Sanat Resim Kursu ile çocukların düşünce ve duygusal gelişim süreçlerinde işlev gören yaratıcılık kapasitesi gelişiyor.

 

7-14 yaş grubu çocuklar için düzenlenen SAM Basketbol Okulu ise, kış-bahar sezonunu Mayıs sonunda tamamlayıp, yaz dönemi antrenmanlarına geçiyor. Erinlik ve ergenlik dönemindeki çocukların fiziksel gelişimi kadar, çevreleri ile kurdukları ilişkileri ve kolektif çalışmayı da geliştiren SAM Basketbol Okulu yoğun ilgi görüyor.

 

Gönyeli SAM’dan yapılan açıklamaya göre, Nisan ayı itibarıyla, okul öncesi eğitim çağındaki çocuklar için “Bal Arısı Minikler” adıyla tiyatro çalışmalarına da başlanmış durumda. 4-7 yaş grubu çocukların tiyatro sanatı ile buluşmasına, eğlenirken öğrenmesine yardımcı olan Bal Arısı Minikler Tiyatro çalışmaları yaz ayları boyunca da devam edecek.

 

Başvuru için 0533 825 32 55 nolu telefonu arayabilirsiniz.