Kanalizasyon için yeni ihale

Alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gönyeli Belediyesi, 2 bin metrelik yeni kanalizasyon ihalesine başladı.

Gönyeli Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti işbirliği ile gerçekleşecek olan ihale 300 bin TL’ye mal olacak. ihaleyi, yine Gönyeli’nin önemli firmaları arasında yer alan Baştaşlar İnşaat yürütecek.

 

İhale çerçevesinde Narin Sokak, Derin Sokak, 19 Mayıs Sokak, Bağdagül Sokak, Evlen Tepe Sokak, İpekyol Sokak, Petek Sokak, Esengül Sokak ve İlgili Sokak’ta 124 evin kanalizasyona bağlanması planlanıyor.

 

Benli: Durmaksızın çalışacağız

 

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli,  Gönyeli’de yıllarca biriken kanalizasyon sorununun tarihe gömüldüğünü söyledi.

Çalışmaların aralıksız devam ettiğini anlatan Benli, kanalizasyon sorununun büyümediğini, kanalizasyon olmayan alanların ise neredeyse tamamının sisteme bağlandığını söyledi.

Benli şöyle devam etti:

“Gönyeli artık kanalizasyon sorununu konuşmuyor. Yaptığımız çalışmalarda, yıllarca biriken sorunları eritirken, günümüzde ise kanalizasyonla birlikte daha büyük projeleri gündeme getiriyoruz.

Alt yapı yatırımlarını tamamlayan belediyemiz, şimdi de insana yatırımı ön plana tutan adımlar atıyor. Gönyeli çehresi değişirken, insanımızın da yaşam kalitesi artıyor.

Herkesin hem fikir olduğu konulardan bir tanesi de, Gönyeli belediye sınırları dahilinde yaşamanın bir ayrıcalık olduğu.”

 

Asfaltlama devam edecek

Gönyeli’de alt yapı çalışması yapılmayan sokak kalmadığını belirten Benli, kısa sürede Gönyeli’de çok ciddi anlamda asfaltlama çalışması yapılacağını belirtti.

Halen devam eden asfalt ihalelerine yenilerinin ekleneceğini müjdeleyen Benli, “Gönyeli’nin ana caddesi de ara caddesi de aynı konforda olacak. Planlamamız ve çalışmalarımız bu yönde. Bu sürede sabırla alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını bekleyen tüm halkımıza teşekkür ederim” dedi.