Gönyeli’de Asfalt Seferberliği

 

Gönyeli Belediyesi, kent genelinde ciddi bir asfaltlama seferberliği başlattı. Kasım 2012 ayı itibarı ile başlatılan seferberlik, 2013 yılı boyunca da devam edecek. 

 

Gönyeli Belediyesinin tarafından 10 bin ton üzerinden Baştaşlar firmasına ihale edilen Asfalt Yenileme Projesi devam ediyor.

 

Alt yapısı planlı tek kent

Ahmet Benli’nin göreve geldiği 2006 yılından itibaren ilk tamamlanan projelerden birisi olan alt yapı planlaması, kısa sürede yaşam buldu. Gönyeli’de önce plansız yapılaşma yanında kanalizasyon ve alt yapı sorununun büyümesi önlendi. Vatandaşların da hassasiyetle belirlenen kurallara uymasının ardından, hızla kanalizasyon alt yapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.

Su isale hattının da tamamen yenilenmesinin ardından, Gönyeli kentine içilebilir kalitede su sağlandı.

Bu çalışmalar sırasında kentin altı üstüne gelirken, şimdi de çağdaş sokaklar yaratmak için düğmeye basıldı.

 

Sıra üst yapıda

Gönyeli’de alt yapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ifade eden başkan Ahmet Benli, şimdi ise sırada kent genelinde çağdaş bir değişimi yakalamak için projeler üretildiğini belirtti.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi ile yüzlerce insanın sosyal etkinliklerde bir araya geldiğinin altını çizen Benli, kentin neredeyse her mahallesinde devam eden park ve çevre düzenleme çalışmalarına da dikkat çekti.

İki dönemde, kentin ayağa kalktığını ve çehresinin değişmeye başladığını anımsatan Benli, “Gönyeli kenti, artık çağdaş projelerin lider kenti durumuna geldi. Bunda elbette çalışanımızın yakaladığı motivasyon ve iş bitirme yeteneği yanında, kent insanımızın da projelerimize duyduğu güven ve düzenli vergi ödemelerinin de etkisi var” dedi.

Kent halkının her kuruşunun çok iyi değerlendirildiğinin altını çizen Benli, “Alt yapısı planlanan Gönyeli, seri bir çalışma ile bugünkü konumuna geldi. Her yerinden lağım ve su fışkıran bir kentten, kanalizasyon alt yapısı tamamlanmış, çeşmelerinden su içilebilen bir noktaya gelindi” ifadesini kullandı.

Benli şöyle devam etti:

“Gönyeli’de şimdi gelecek planlanıyor. Günlük sorunlarından arınan kentimiz, çağdaş parkları, oyun alanları, sosyal aktivite merkezleri ve hızla değişen çevresi ile yaşanabilir bir bölge haline geldi.

Emlak satışlarından da anlayabileceğimiz gibi, tercih edilen bir kent yaratıldı. Bu noktada, hızla planladığımız gibi, park alanlarını tamamlıyoruz.

Bu çerçevede, altını üstüne getirdiğimiz ve halkımızın da büyük bir sabırla beklediği asfaltlama seferberliğini de başlattık. Halkımız da kentimizin her köşesinde bu çalışmaları görüyor. 

Gönyeli, hak ettiği noktaya ulaşmaktadır ve bunun için de belediyemiz tüm birimleri ile büyük bir çaba ortaya koymaktadır. Çabası olanlara ve sürekli verdiği desteklerden dolayı Türkiye Cumhuriyeti yardım heyetini bir kez daha teşekkür ederim”.