Miniklerin gösterileri ayakta alkışlandı

Gönyeli Sam 8-12 yaş grubu tiyatro ekibinin hazırladığı ve sunduğu oyun etkinliğe katılan vatandaşlar ve aileleri tarafından ayakta alkışlandı

Gönyeli Belediyesi Sosyal Aktivite Merkezi, Gönyeli halkının kültür, sanat ve sporu yaşam biçimi haline dönüştürmesi amacıyla gerçekleştirdiği projelerine devam ediyor.  

Gönyeli halkına birçok sanat ve sportif kurslarıyla hizmetlerini devam ettiren Sosyal Aktivite Merkezi’nin çalışmaları meyvelerini veriyor.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi Tiyatro kursu kursiyerleri yaptıkları çalışmalar neticesinde ortaya çıkardığı oyun, sahneledi.

8-12 yaş grubu tiyatro ekibinin hazırladığı ve sunduğu oyun etkinliğe katılan vatandaşlar ve aileleri tarafından ayakta alkışlandı. Büyük bir emekle hazırlanan oyun Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde sunulmasının ardından Gönyeli SAM müzik gruplarının da müzik dinletileri gerçekleştirdi.

 

Benli: Bizi çağdaşlığa taşıyacak olan insana yatırımdır

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli yaptığı konuşmada etkinliklerin sıklıkla yapıldığını ifade ederek nereden gelip nereye gittiklerini anlattı. Benli, yola çıkıldığında çok büyük sorunlar olduğunu söyledi. Bu sorunları şimdilerde geride bırakıldığını ifade eden Benli, ülkenin tartışmasız en iyi Belediyesi durumunda olduklarını söyledi. Belediye ekipleri ve diğer paydaşlarla hep ileriye gittiklerini söyleyen Benli, cadde dönüşüm projelerini kesintisiz devam ettiğini, projelerin artık ara sokaklara da girmeye başladığını belirtti. KKTC’nin değil Kıbrıs’ın en iyi olma yolunda ilerlediklerini kaydeden Benli, çevre projeleri sürerek Gönyeli’yi çağdaşlıkta öne taşıyacak projelerin insana yapılan yatırım olacağını söyledi. Benli, “Ülkenin en güzel okul öncesi binasını hizmete açtık, ilkokulun 24 dersliği yenilendi. Bun projeler devam edecek çünkü önce insan diyoruz. Gönyeli SAM da doğrudan insana değen çalışmalar yapılıyor. Bugün de bunun bir parçası devam ediyor. Çocuklar burada yetişirken birbirlerini tanıyorlar. Ehil insanların elinde yetişiyorlar” ifadelerini kullandı.