Benli: “Tabipler Birliği ile bisiklet konusunda vizyonumuz örtüşüyor”

Tabipler Birliği gerçekleştireceği bisiklet kullanımının artırılmasına yönelik çalıştay öncesi Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli’yi ziyaret etti 

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek yapacakları Bisikletli Yaşam Çalıştayı ile ilgili bilgi verdi. 

 

Gönyeli Hizmet Binası’nda 20 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Kenan Arifoğlu, bisikletin kullanımını artırmak için neler yapılabileceğinin konuşulacağı çalıştay ile ilgili Gönyeli Belediyesi’nin desteğini de istedi.  

 

Arifoğlu ziyarette yaptığı konuşmada kendilerini kabul ettiği için Gönyeli Belediye Başkanı Benli’ye teşekkür etti. Gönyeli Belediyesi ile ortak düşünceleri olduğunu kaydeden Arifoğlu, bu ortak düşünceleri hayata geçirmek istediklerini belirtti.  

 

Gönyeli Belediyesi’nin bisikletli yaşam ile ilgili gayretlerini bildiklerini kaydeden Arifoğlu, Tabipleri Birliği’nin de halk sağlığı açısından ülkede bisiklet kullanımının artırılması yönünde bir çalıştay düzenleyeceğini ifade etti. Arifoğlu, bisiklet kullanımının artırılması konusunda çalıştay tarzı bir toplantı düzenlemek amacıyla sizleri ziyaret ediyoruz çünkü görüyoruz ki böyle bir gelişim birden fazla kurumun işbirliği ile olacaktır. Umarız bu işbirliğini belediyemiz bize sağlayacaktır” diye konuştu. 

 

Benli: “Elimizden geleni yapacağız”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli ise Tabipler Birliği’nin ülkemizin önemli kuruluşlarından olduğunu ifade ederek özellikle lokalinin Gönyeli’de olmasının kendileri için ayrıca bir mutluluk sebebi olduğunu belirtti.  

Benli, bisikletli yaşam konusunun daha sağlıklı insan, daha iyi çevre, daha çok sosyal ilişki demek olduğunu ifade ederek bunun alt yapısını topluma sağlamanın hem doktorların hem de belediyecilerin görevi olduğunu söyledi.  

Benli, belediyelerin temel sağlıktan da sorumlu olduğunu ifade ederek “Benim mutlu eden diğer konu ise Gönyeli Belediyesi ile Tabipler Birliği’nin iş programlarının çakışıyor olmasıdır. Bizler de bisikletle ilgili çeşitli uygulamalar sürdürmekteyiz. Tabipler Birliği’nin yapacağı çalıştaya katılmak bizim için bir fırsat olacak ve elimizden gelen desteği vereceğiz. Yapılacak olan çalıştaydan da faydalanmaya çalışacağız. Bu ortak paydada Tabipler Birliği ile mümkün olan en kaliteli hizmeti halkımıza vermeye çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

 

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi