Sağlam işbirliğinin İlk Adımı Atıldı

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, merkezi Gönyeli’de bulunan Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’ni ziyaret etti.

Tabipler Birliği Başkanı Dr. Özdemir Berova, Benli’yi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Benli de, göreve yeni seçilen Berova ve ekibi ile her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirterek, görevinde başarılar diledi.

Benli, Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi aracılığı ile yaptığı açıklamada, olumlu bir atmosferde yer alan görüşmede, birlikte işbirliği yapma ve toplum sağlığı konularında çalışmalarda bulunma konusunda uzlaşıya vardıklarını bildirdi.

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin varlığı ile ülkeye güven veren kurumların başında geldiğini belirten Benli, samimi işbirliği dileklerini, somut çalışmalara yönlendirmek istediklerinin altını çizdi.

Benli, “Olumlu bir ortamda görüşme yaptık. Bizler ülkesel ölçekli sivil toplum örgütü ve meslek kuruluşlarının merkezinin Gönyeli’de olmasını önemsediğimizi vurguladık. Bu arada toplum sağlığı konusunun bir çok alanında mümkün olan işbirliği halinde çalışmaya karar verdik. Bunu iki taraf samimi olarak ifade etti. Bundan sonraki somut çalışmaların yılbaşı itibarı ile planlanarak uygulamaya konulması konusunda ortak karar alındı”  dedi.