Anlamlı Destek ve Ziyaret

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO)’nın işbirliğinde kurulan Çıraklık Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

 Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, ülkedeki işsizliği önlemenin en önemli yolunun işbilen gençler yetiştirmek olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde kurulan Çıraklık Eğitim Merkezini’nin çok önemli bir misyonu olduğunu belirtti

 

 Çıraklık Eğitim Merkezi’ni önemsediğini, çünkü ülkenin kalifiye elemana ihtiyaç duyduğunu ve bunun da Çıraklık Eğitim Merkezi’nde yetişen çıraklar sayesinde karşılanabildiğinin altını çizen Benli, “Bu açıdan baktığınız zaman, sadece benim değil,bu ülkenin geleceğini düşünen herkesin Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nda bulunan Çıraklık Eğitim Merkezi’ne sahip çıkması gerekiyor” dedi.

 

Tulga: Bir hayali yaşama geçirdik

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tulga, toplumun geleceğe taşınmasında, çırak, kalfa veya usta eleman yetiştirmenin büyük önem taşıdığını belirterek, “Çıraklık Eğitim Merkezi bir hayaldi ve bu ülkenin geleceğine hizmet eden bir yapı olarak şimdi dimdik ayakta” dedi.

 

Benli: Katkı Koymaya Hazırız

Ziyaret sırasında okulla ilgili ayrıntılı bilgi alan Ahmet Benli, belediye olarak da katkı koymaya hazır olduklarını ifade etti. Çıraklık Eğitim Merkezi sonrasında Benli K.T. Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Sanayi Sitesi ile esnafın bankası olan KTEZO Yardımlaşma ve Teminat Kooperatifi’ni de gezerek incelemelerde bulundu ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.   

Bir sivil toplum kuruluşunun eğitim kurumu kurması ve bunu yürütmesinin zor olduğunu ama bir o kadar da anlamlı olduğunun altını çizen Benli, şöyle devam etti: “Başta Hürrem Tulga olmak üzere bu işe emek veren herkesi kutlarım.”