Minikler Gönyeli için Hayallerini Resimlerine Yansıttı.

Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdi. Anaokul yönetimi ve öğretmenleri gün nedeniyle çocuklara haklarından bahsetti ve düşünme, söz söyleme haklarını anlattı. Daha sonra ise çocuklara Gönyeli Belediye Başkanı olmaları halinde Gönyeli için yapacakları sorulup resim yapmaları istendi.

Yapılan etkinlikte çocuklar Gönyeli için hayallerini resme döktü. Çocuklar, hayallerini yaptıkları resimlerle birlikte Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’yi ziyaret etti. Başkan koltuğuna oturan çocuklar Belediye Başkanı Benli’ye tek tek resimlerini anlattı.

Okul yönetimi çocukları sabırla dinleyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’ye teşekkürlerini sundu.

Benli ise yaptığı açıklamada çocukların küçük yaşlardan itibaren toplumsal sorumluluk bilinciyle eğitilmesinin toplumu çok daha ileriye taşıyacağını söyledi.

Benli, “Eğitimde çağdaşlığın sadece fiziki yapılarla değil onun müfredata aktarabilmesi ve en önemlisi eğitimcinin bu işi isteyerek yapmasıyla mümkün olur. Burada gördüğüm bu işi öğretmenlerimiz çok severek yapıyorlar. Ben bu çocukların yetiştirilişini gördüğümde bizim şartlarımızla kıyasladığımda onların çok şanslı olduğunu görüyorum” ifadelerini kullandı.