Kanlıköy’de Alt Yapı Planlanıyor

Alt yapısını planlayan Gönyeli Belediyesi, su, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj çalışmalarını hızla tamamlarken, belediye bünyesinde bulunan Kanlıköy için de alt yapı yol haritası hazırladı.

 

Kanlıköy’de imara açık bölgelerin topoğrafik haritası oluşturularak, yağmur suyu drenaj hesaplamaları yapıldı ve Kanlıköy’ün yağmur suyu drenaj projesi üretildi. Bundan sonra tüm yağmur suyu görüşleri bu projeye göre verilecek.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, Kanlıköy’ün “Alt yapısı planlı tek köy” olacağı ve gelişiminin de oldukça sağlık olacağı belirtildi.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Gönyeli’de ne varsa, Kanlıköy için de onu planladıklarını belirtti. Bir köy için, yapılan planlamaların lüks gibi görülmemesi gerektiğinin altını çizen Benli, burada insan faktörünün önde olduğunu ve bu çalışmanın da KKTC’deki tüm köyler için örnek bir model teşkil edeceğini vurguladı.

Benli, Gönyeli’de alt yapı çalışmalarının hızla tamamlandığının altını çizerek, “Yeni yıl çevresel yatırımların yılı olacak. Gönyeli Belediyesi, Kanlıköy de dahil, konsept bir modelle örnek bir belediye olmayı sürdürecek” dedi.