“Hedef; İnsanımızın Daha Sağlıklı ve Güvenli Hizmet Alması”

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli bugün Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ve Reklamcılar Birliği Başkanı Zeki Taşcı’yı kabul etti.

 Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ile Reklamcılar Birliği Başkanı Zeki Taşcı’yı kabul etti

“Hedef; insanımızın daha sağlıklı ve güvenli hizmet alması”

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli bugün Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Hürrem Tulga ve Reklamcılar Birliği Başkanı Zeki Taşcı’yı kabul etti. Kabulde İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Hasan Alicik de hazır bulundu.

Görüşmede kentsel yasam alanlarının iyileştirilmesi konusunda görüşler bildirildi.

Tulga: Bu işbirliği ile sonuç alabiliriz

Esnaf Zanaatkârlar Odası Başkanı Hürrem Tulga kabulde yaptığı konuşmada yaptıkları toplantının ülkenin en önemli sorunlarından birine çözüm bulmak amacıyla yapıldığını söyledi.  Mesleki yaşamı korumak, geliştirmek ve kayıt dışı yaşamı sonlandırmak için alınması gereken tedbirleri İçişleri Bakanlığı ve Belediyeler Birliği ile birlikte çözmeye çalışacaklarını ifade eden Tulga, kendilerini için önemli bir gün olduğunu söyledi. Tulga, “Belediyeler ve kurumlar farklı uygulamalar yapılabilmekte ve dolayısıyla mesleki yaşam sekteye uğrayabilmektedir” diye konuşarak, bu nedenle kayıt dışılığın önüne geçilemediğini söyledi. Tulga, bu işbirliği sayesinde çok ileri adımlar atılabileceğine olan inancını da belirtti.

Benli: Esnaflar birliğinin ihtiyaçlarının karşılanması ve insanımızın daha sağlıklı & güvenli hizmet alması için çalışıyoruz

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ise insanlara hizmet eden esnafın kendi problemlerini çözmek için bir araya geldiklerini ifade ederek diğer yandan da verilen hizmetin insan sağlığı ve güvenliği açısından düzgün ve sağlıklı olması için çaba sarf ettiklerini söyledi. Benli, Gönyeli’de bir takım uygulamalar yaptıklarını kaydederek, bu toplantıda uygulamaların nasıl geliştirileceğine ve ülke geneline nasıl yayılacağına dair görüş alışverişi yaptıklarını belirtti.

Alicik: Gönyeli Belediyesi’ni örnek aldık

İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Hasan Alicik ise kentsel yaşam alanlarının iyileştirilmesi ve güvenliğinin nasıl sağlanabileceği ile ilgili bir toplantı yaptıklarını belirtti. Önlerinde Gönyeli Belediyesi örneği olduğunu kaydeden Alicik, “bu örneğin eksiklikleri ve geliştirilmesi üzerinde tartışıldı. Belirli bir noktaya geldik. Bunu ülke genelinde nasıl uygulayabiliriz bunu konuştuk” şeklinde konuştu.