“Hedef Çocuklara Daha İyi Hizmet”

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, hedeflerinin öğrenim dönemi başına okulu hizmete açmak olduğunu söyledi.

Gönyeli’nin dönüşüm sürecindeki en önemli projelerden biri olan “Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi”nin ikinci etabı için yeni ihale süreci başladı. Gönyeli Belediyesi ile Hasan Şakir Ltd. arasında Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin ikinci etabı için imzalar atıldı.

Gönyeli Hizmet Binası’nda atılan imzaların ardından konuşan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, yeni öğrenim yılında eğitim merkezinin hizmete girmesini hedeflediklerini belirtti.
“Ne hizmet veriyorsak daha iyisi ve daha ilerisi için çalışıyoruz” diyen Ahmet Benli, insan odaklı projeleri çalışmalarının odağına aldıklarını belirtti.

Benli: Halkla beraber birçok mesafe kat ettik

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli imza töreninde yaptığı konuşmada, uzun yıllardır Gönyeli’ye hizmet verdiklerini ifade ederek Gönyeli halkıyla birlikte birçok mesafeler aldıklarını kaydetti.

Köyden kente dönüşüm sloganı altında çok ciddi altyapı hedefleri öngördüklerini ve bugün bunları tamamladıklarını kaydeden Benli, artık asfaltın altının bittiğini asfaltın kazılmamak üzere döküldüğünü söyledi.

Benli, bu hizmetlerin Gönyeli kentini ülkedeki belediyeler içerisinde yatırım anlamında en öne geçirdiğini söyleyerek “Gönyeli kentinde yaşamı kolaylaştıracak, çok daha çağdaş ve ileri hedefler söz konusudur. Biz geride bıraktığımız zor işleri yapmaya başladığımızda, Gönyeli Belediyesi’nin çok daha sınırlı bir kapasitesi ve bütçesi vardı. Çok daha zor koşullarda önemli işler yaparken, bugün ülkenin en güçlü bütçesine sahip belediye olarak geleceğe güvenle, umutla, heyecanla bakıyoruz.” dedi.

“Hizmetlerin kalitesi artırılacak”

Benli, geleceğe yönelik projelerini anlatırken ilk olarak hizmet kalitesinin artırılacağını ifade etti. Gönyeli’de parkların daha bakımlı olacağını, araçların standardının yükseltileceğini ifade eden Benli, “Örneğin toplu taşımacılığı daha iyileştireceğiz. Her ne hizmet yapıyorsak onun kalitesini yükselteceğiz. Gelişmiş ülkelerdeki kaliteye getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Çevreye yönelik projeler desteklenecek

Benli, ikinci olarak ise çevreye yönelik projeleri bundan sonraki dönemde de destekleyeceklerini belirtti. Benli, Gönyeli’de 32 adet çocuk parkı olduğunu ifade ederek bunun yanı sıra cadde dönüşümlerinin de yaşandığını söyledi.

2 farklı noktada devam eden çalışmaların yakın bir zamanda diğer ana caddelere de yansıtılacağını kaydeden Benli, en çok parasal kaynakların bu noktalara harcanacağını söyledi.

Benli insanların buralarda daha yaşanır alanlar ve bisiklet yolları göreceğini belirtti.

Gönyeli SAM’ın yanına sene sonu amfi tiyatro

Benli, üçüncü önemli noktanın ise sosyal projeler olduğunu belirtti. İnsan merkezli projelerin bundan sonraki dönemde odak noktaları olacağını anlatan Ahmet Benli, “Bunlar insanın günlük yaşam kalitesini artıran, önündeki engelleri kaldıran çalışmalar olacaktır. Somut olarak bazı örnekler vermek istiyorum. Bunlardan bir tanesi Gönyeli SAM ki bu çalışmalarımızın ana ağırlık merkezini oluşturmaktadır. Gönyeli SAM’ın yanına bir amfi tiyatro eklenecek. Daha çok gülen yüzlü insanlar için bunu başaracağız. Gönyeli çıkışında ve özellikle büyük çemberdeki trafik sorununu çözmek için Güzelyurt yoluna alt geçitin ihale kararı alınmış teknik çalışmaları tamamlanmıştır”  dedi.

Amaç yeni döneme tamamlanması

Benli, belediyenin görevi olamamakla birlikte çocuklara ve eğitime yaptıklarını yatırımın süreceğini ifade etti. Gönyeli Okul Öncesi Okul Binası’nın inşaa sürecini yürüttüklerini kaydeden Benli, bu projenin ikinci etabının imzası vesilesi ile burada olduklarını söyledi.

Yaklaşık 2 buçuk milyona mal olacak bu tesisin, birinci aşamasının inşa edildiğini açıklayan Benli, projenin maliyetinin üçte ikisinin Gönyeli Belediyesi tarafından, üçte birinin de TC Yardım Heyeti tarafından karşılandığını belirtti.

Benli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Umarım bizim dışımızdaki sebeplerle gecikmiş olan okul öncesi eğitim merkezimizi yeni eğitim yılının başında çocuklarımızın hizmetine vereceğiz. Bu tesis bin 500 metre kare kapalı alanı olan 400 metrekare iç havlusu olan, çağdaş çevre düzenlemesi ile ülkemizdeki en büyük en fonksiyonel okul öncesi binası olacaktır. İnşaat sorumluluğunu üstlenen ülkemizin ve Gönyeli’mizin önemli iş adamlarından Hasan Şakir Ltd. ihaleyi almıştır. Bu da bizi ayrıca rahatlatan bir durum olmuştur.”

Amca: Elimizden gelen gayreti gösterip merkezi yeni öğrenim yılına yetiştireceğiz

Hasan Şakir Ltd Direktörü Ali Amca ise imza töreninde yaptığı konuşmada böylesi bir tesisi hayata geçirmenin kendileri için bir gurur olduğunu ifade etti. Amca, ellerinden gelen gayreti göstererek eğitim merkezini öğrenim yılı başına yetiştireceklerini belirtti.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi