Gönyeli’ye yeni bir otopark daha

Gönyeli’de bulunan Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin otopark sorununa çözüm bulunması ve alışveriş caddesine gelen vatandaşların kullanabilmesi için oluşturulan otoparkın çevre düzenlemesi ve ağaçlandırılması devam ediyor.

Gönyeli’de bulunan Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin otopark sorununa çözüm bulunması ve alışveriş caddesine gelen vatandaşların kullanabilmesi için oluşturulan otoparkın çevre düzenlemesi ve ağaçlandırılması devam ediyor.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Kenan Arifoğlu otoparka giderek birlikte fidan diktiler.

Fidan dikimi sırasında açıklamada bulunan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, düzenleme ile hem Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin oto park sorununun çözüldüğünü hem de alışveriş caddesine gelen vatandaşların park edebileceği bir oto park oluşturduklarını belirtti.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin Gönyeli’de bulunmasından mutluluk duyduğunu kaydeden Benli, yeşile ve çevre düzenlemesi önem vermeye devam edeceklerini söyledi. Otopark projesi ile birlikte otoparkın yanında bulunan dere yatağının ıslah edilmesi için de proje gerçekleştirdiklerini kaydeden Benli, “Geçen yıl yağan yağmurlarla da gördük ki artık burada bir taşkın söz konusu değil. Fidanları diktiğimiz bölge yeşillendirilmiş bir bölge olacak. Bu oto parkın düzenlemesi ve tasarlanması Tabipler Birliği ile birlikte yapıldı. Bu ortaklık bizim için önemlidir. Tabipler Birliği’nin Gönyeli’de olması bizim için önemli bir imajdır. Ülkesel ölçekteki kuruluşların lokallerinin Gönyeli’de olması bizim için önemli” diye konuştu.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Kenan Arifoğlu ise Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’nin ihtiyaçlarına anında cevap verdiğini kaydederek otoparkın projelendirilmesi ve bu şekle getirilmesinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Çok kısa bir süre içerisinde projenin hayata geçirildiğini kaydeden Arifoğlu, “Burası bizim büyük bir ihtiyacımızdı. Civarda evler de var, toplantılarımız olduğunda apartmanların önüne park ediliyordu. Bu sıkıntıdan kurtulduk. Başkana çok teşekkür ediyoruz. Öte yandan bisiklet yollarını gördükçe çok mutlu oluyoruz. Bu yolların artırılması insan sağlığı açısında çok önemli. Gönyeli Belediyesi’nin bu konuda hassas olduğunu biliyoruz. Ülkemiz bisiklet sürme açısından uygun bir ülke. Arabaların azalması ve bisikletlerin artması gerek” dedi.