Gönyelili’nin içi rahat

Gönyeli’de kent geneline içilebilir kalitede su sağlayan Gönyeli Belediyesi, rutin kontrollerini de sürdürüyor.

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgide, yapılan rutin kontrollerde, içilebilir suyun mikrobiyolojik açıdan yine temiz bulunduğu bildirildi.

Gönyeli Belediyesi, kısa süre önce 100 Kilometreye aşkın boru döşeyerek su yenileme hattı çalışmaları sonucunda kent halkına içilebilir kalitede su sağlamıştı.

Halk sağlığına büyük önem veren Belediye ekipleri de, rutin kontrollerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, Kaynakların sürekliliği için içilebilir suyun tutumlu kullanılması gerektiğinin altını çizerek, “Halkımıza güvenilir suyu güvenilir sistemlerle ulaştırıyoruz” dedi.

Kent genelinde içme suyu şebekesinin yenilendiğini hatırlatan Benli, vatandaşlara su tüketirken rahat ve o kadar da tutumlu olmaları tavsiyesinde bulundu.

Rutin kontrollerin devamlı yapıldığını anlatan Benli, kaynaktan çıkan suyun temiz, taşıma hattının da güvenli olduğunu belirtirken, “Bu konuda herkesin içi rahat olsun. Biz belediye olarak gerekli kontrolleri devletin ilgili kurumları ile istişare içerisinde yapıyoruz. Farklı düşünen tüm kesimlerle de bu alanda birlikte çalışmaya hazırız” mesajı verdi.