Gönyeli’de Yeni Hal İçin Kollar Sıvandı

Gönyeli Belediye sınırları içerisinde kurulan Gönyeli Belediyesi Toptancılar Hali’nin daha çağdaş bir hale getirilmesi için belediye yeni bir hal yaratmayı planlıyor.

Gönyeli Belediye Başkanı Benli, Gönyeli Belediyesi Toptancılar Hali esnafını kabul etti

Gönyeli’de yeni hal için kollar sıvandı

Gönyeli Belediye sınırları içerisinde kurulan Gönyeli Belediyesi Toptancılar Hali’nin daha çağdaş bir hale getirilmesi için belediye yeni bir hal yaratmayı planlıyor. Bu çerçevede Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Gönyeli Belediyesi Toptancılar Hali esnafını kabul etti.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Gönyeli’ye yeni bir hal kazandırmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Gıda güvenliği ön planda olacak

Benli, toptancı halinde toptancılık yapan esnaf ile yapılan görüşmede gerek toptancıların gerekse gıda güvenliği açısından daha iyi şartlarda hizmet verebilmeleri için çağdaş halin oluşturulması için çalışma grubu oluşturduklarını açıkladı. Bu çalışma grubu ile birlikte bir yandan avam projenin hazırlandığını diğer yandan da hal için uygun yer aradıklarını belirtti.

Sebze Ve Meyve Toptancı Halleri Yasa Önerisi’de görüşüldü.

Sebze Ve Meyve Toptancı Halleri Yasa Önerisi hakkında da görüşüldüğünü ifade eden Benli, bu tasarının daha sağlıklı gıda ve çalışma ortamları için gerekli olduğunu belirtti. Üreticinin ve tüketicinin korunması için bu hizmetlerin daha çağdaş mevzuatla yönetilmesi gerekliliğinin altını çizen Benli, Gönyeli Belediyesi Toptancılar Hali esnafı ile yasa tasarısının eksikliklerinin tartışılması konusunda da fikir alış verişi yapıldığını ve Sebze Ve Meyve Toptancı Halleri Yasa Önerisi’nin Belediyeler Birliği’nde de görüşüleceğini söyledi.