Gönyeli’de Otopark Normları Konuşuldu

Gönyeli Belediyesi, her geçen gün daha da büyüyen Gönyeli’de otopark sorununa çözüm bulmak ve yeni normlar geliştirmek amacıyla konunun uzmanları ile görüşme gerçekleştirdi.

Gönyeli Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası katıldı.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli toplantıda Gönyeli kentinin bugünü ve yarının kurarken önlerindeki en büyük engellerden biri olan ve giderek artan otopark konusunun enine boyuna tartışma imkânı bulduklarını söyledi.

Benli, Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Gönyeli Belediyesi’nin ilgili teknik elemanlarıyla yapılan toplantıda bugünün ve yarının otoparkını irdelediklerini ve otopark sorununu konunun teknik uzmanları ile nasıl çözüme ulaştırılacağı noktasında ele aldıklarını ifade ederek yeni normların nasıl belirleneceği noktasında da görüş alışverişi yaptıklarını söyledi.

Toplantı sırasında Mimarlar Odası başkanı Türker Aktaç gerek şehir plancıları gerekse mimarlar odası olarak yerel yönetimlerle otopark sorunun istişare etmenin önemli olduğunu kaydetti.

Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu ise otopark sorununun tüm dünyada olduğu gibi Gönyeli’de de büyük bir sorun oluşturduğunu ve önlem alınmazsa bu sorunun giderek büyüyeceğini söyledi. Bu sorunun çözülmesi için yapılacak kapsamlı çalışmaya her türlü katkının sağlanacağını belirtti.

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi