Gönyeli’de Kültür Sanat Gururu ‘İnsana Yatırım Zamanı’..

Köyden kente dönüşüm aşamasını tamamlayarak “Çağdaş Kent Gönyeli” ilkesi ile çalışmalarını sürdüren Gönyeli Belediyesi, kentin fiziki altyapısını tamamladıktan sonra insana yönelik kültürel faaliyetlerini de yoğunlaştırdı.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yıl boyunca yaptıkları resimleri izleyenlere sunan kursiyerlerle birlikte İngilizce ve Yunanca dil kurslarına katılan kursiyerler de sertifikalarını aldı.

“Pek çok altyapı sorununu geride bıraktık, Gönyeli’yi ülkemizin en ileri belediyesi yaptık, kentimizle gurur duyuyoruz” diyen Ahmet Y. Benli, insana çok daha fazla yatırımla Avrupa’nın sayılı çağdaş kentlerinden biri olacaklarını ifade etti.

Köyden kente dönüşüm aşamasını tamamlayarak “Çağdaş Kent Gönyeli” ilkesi ile çalışmalarını sürdüren Gönyeli Belediyesi, kentin fiziki altyapısını tamamladıktan sonra insana yönelik kültürel faaliyetlerini de yoğunlaştırdı.

Gönyeli Belediyesi’ne bağlı Sosyal Aktivite Merkezi (SAM) yeni bir sergiyle daha sanatseverlerle buluştu.

Gönyeli SAM Resim Atölyesi kursiyerleri, eğitmenleri eşliğinde yaptıkları çalışmaları 13 Temmuz akşam’ı saat 19:00’da gerçekleştirilen etkinlikle sergiledi.

Gönyeli SAM Resim Atölyesi’nin sergi açılışının yanı sıra diğer sanatsal etkinlikler de yoğun ilgi gördü.
Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Sosyal Aktivite Merkezi’nin her yıl biraz daha büyüdüğünü ve daha fazla insana dokunduğunu anlatarak, Gönyeli Belediyesi’nin halktan aldığı güç ve yönetim tecrübesi ile bugün ülkede en güçlü yapıdaki belediye olduğunu söyledi. Benli, altyapıdaki dönüşümden sonra insana çok daha fazla yatırım yapacaklarını söyledi.

Sertifikalar verildi

Sosyal Aktivite Merkezi’nde yıl boyunca yaptıkları resimleri izleyenlere sunan kursiyerlerin yanı sıra İngilizce ve Yunanca dil kurslarına katılan vatandaşlar da sertifikalarını aldı. Kursiyerler gecede sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadı.

Arman Ratip konser verdi

Sergi açılışı öncesinde ülkenin önemli sanatçılarından Arman Ratip piyano dinletisi sundu. Dinletinin ardından Resim Sergisi’nin açılışı yapıldı. Ayrıca, Gönyeli Sam Kursiyerleri, eğitmenleri eşliğinde gitar ve keman dinletisi ile etkinliğe renk kattı.

Benli: İnsana daha çok yatırım

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli etkinlikte yaptığı konuşmada, köyden kente dönüşüm hamlesinin ciddi bir altyapı yatırımı ile tamamlandığını belirterek, yeni süreçte kent insanına yaşam kalitesini artırmaya yöneldiklerini söyledi.

Çevrenin yanı sıra kültür sanatın insan yaşamı için önemini bildiklerini vurgulayan Ahmet Benli, ‘Engelsiz Kent Gönyeli’de ayrımsız herkese, kendi ilgi alanlarına yönelik bir aktivite sunmak uğraşında olduklarını belirtti.

“Pek çok altyapı sorununu geride bıraktık, Gönyeli’yi ülkemizin en ileri belediyesi yaptık, kentimizle gurur duyuyoruz” diyen Ahmet Benli, insana çok daha fazla yatırımla Avrupa’nın sayılı çağdaş kentlerinden biri olacaklarını ifade etti.

Benli, Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nin her yıl biraz daha büyüdüğünü anlatarak, Gönyeli Belediyesi’nin halktan aldığı güç ve yönetim tecrübesi ile bugün ülkede en güçlü yapıdaki belediye olduğunu söyledi.

Benli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bundan sonra vatandaşlar daha çok insana yönelik proje görecek. Gönyeli SAM’ın dışında da insanı merkeze koyan projeleri daha fazla göreceksiniz. Çevre çalışmaları kentin tamamına yayılacak. Bunlar aslında çağdaşlaşmanın adımlarıdır.”

Gönyeli Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi