Gönyeli Tenis Kulübü’nden Benli’ye teşekkür ziyareti

Gönyeli Tenis Kulübü Başkanı Merter Refikoğlu ve sporcular, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek gerek gerçekleştirilen turnuvalara gerekse kulübe yaptıkları yardımlar için teşekkür etti.

Ziyaret çerçevesinde Yusuf Yönlüer Turnuvası’na yaptıkları katkılar nedeniyle Başkan Benli’ye plaket de takdim eden Gönyeli Tenis Kulübü Başkanı Merter Refikoğlu, tenis sporunun Gönyeli’de hızlı bir şekilde büyüdüğünü kaydederek bunda en fazla etkinin belediyenin desteğinden dolayı olduğunu söyledi. Refikoğlu, “Geçen ay Yusuf Yönlüer Turnuvası’nı başarılı bir şekilde yaptık. Burada da en büyük desteği belediyemizden aldık. Geçen haftalarda bir turnuvaya daha katıldık. Birinciliği Gönyeli Tenis Kulübü aldı. Bu başarılar, hocalarımız oyuncularımız ve bize destek olan başkanımız sayesinde oldu. Biz her zaman Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin desteğini hissediyoruz” diye konuştu.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ise konuşmasında tecrübe ile gençlerin enerjisi birleştirildiğinde Gönyeli’yi daha ileriye taşımanın doğru bir strateji olduğunu kaydederek Gönyeli’de diğer kentlere göre spor ve sosyal hayatın her alanında bir yükseklik olduğunu söyledi.
Benli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gönyeli Tenis Kulübü, Gönyeli’de öne çıkan sportif bir aktivite merkezimizdir. Yöneticiler, hocalar ve katkı koyanlara teşekkür etmek istiyorum. Okuldaki başarıyla hayattaki başarıyı mukayese eden istatistiksel bir çalışma yapıldı. Akademik derecesi en iyi olanlar hayatta ikinci derecede başarılı çıktılar. Akademik başarısı orta ve iyi olanlar ve sportif yönü güçlü olanlar hayatta en başarılı çıktı. Çocukları yetiştirirken okulda aldığı fizik dersi ne ise sportif faaliyetler de en az onun kadar önemlidir. Atatürk’ün çizgisinden gitmek ve çocukları yetiştirmek için iyi ki varsınız. İyi ki bu sporu başarılı bir şekilde çocuklara öğretiyorsunuz.”