Gönyeli SAM’da Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitimi başlıyor

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yapılacak eğitimlerle çocukların oyun oynayarak farklı gelişim alanlarına katkı koyması amaçlanıyor..

Gönyeli’de sosyal ve kültürel gelişimin öncülüğünü üstlenen Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde (SAM) yeni bir kurs daha açılıyor.

Gönyeli SAM bünyesinde çocuklar artık “Zeka ve Akıl Oyunları” eğitimleri alabilecek. Eğitimler Salı günleri 18.00-19.00saatleri arasında yapılacak.

Uzman gözetiminde

3-5 ve 6-8 yaş çocuk gruplarını kapsayacak Zeka ve Akıl Oyunları eğitimlerinde eğitmen olarak Serpil Afşaroğlu bulunacak. Zeka ve Akıl oyunları eğitimleri için detaylı bilgi Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nden alınabilecek.

Oyunla eğitim

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, uzmanların, her kişinin eşsiz bir zeka profili olduğuna dikkat çektiklerini belirterek, zekanın eğitilebilir ve geliştirilebilir yönüne dikkat çekildi.

Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yapılacak eğitimlerle çocukların oyun oynayarak farklı gelişim alanlarına katkı koyması amaçlanıyor. Kurslarla çocukların hem eğlenceli hem de eğitici zaman geçirmelerinin sağlanması düşünülüyor.

Kurs kapsamında neler olacak?

Kurs kapsamında gelişim alanlarına göre zeka oyunları, görsel ve uzamsal becerileri geliştiren oyunlar, dikkat ve sözel becerileri geliştiren oyunlar, mantık yürütme problem çözme oyunları, el-göz koordinasyonu oyunları, sıra dışı düşünme oyunları, hafıza-bellek oyunları, akıl yürütme oyunları ve strateji oyunları ile çocukların zeka yapısının geliştirilmesi planlanıyor.

Gönyeli SAM’a kayıt ve detaylı bilgi için 0533 825 32 55 no’lu telefondan ulaşılabiliyor.

Gönyeli Belediyesi  Basın ve Halkla İlişkiler Birimi